Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

10 najlepszych pokarmów dla stonowanych i silnych mięśni

kobieta, fitness, trening, mięśnie

Zarówno odżywianie, jak i aktywność fizyczna są niezbędne, jeśli chcesz uzyskać stonowaną masę mięśniową.

Aktywność fizyczna jest niezbędna na początek, jednak bez odpowiedniego wsparcia żywieniowego wyniki mogą być ograniczone.

Pokarmy wysokobiałkowe są bardzo ważne dla „budowania” mięśni, ale węglowodany i tłuszcze są również absolutnie niezbędnymi źródłami energii.

Jeśli Twoim celem jest posiadanie ujędrnionej i silnej masy mięśniowej, powinieneś skupić się na ciągłych ćwiczeniach fizycznych i spożywaniu niezbędnych dziennych kalorii, preferując pokarmy, które pomagają w ujędrnieniu mięśni, być może wspomagane przez przyjmowanie dobrego suplementu diety, który może zapewnić dodatkowe doładowanie mięśni jak TestARX

Oto 1 10 najlepszych produktów spożywczych do budowania masy mięśniowej.

1. Jajka

Jajka dostarczają naszemu organizmowi wysokiej jakości białka, zdrowych tłuszczów i innych ważnych substancji, takich jak: witaminy z grupy B i ważna cholina. Białka to nic innego jak aminokwasy i jajka, w rzeczywistości oferują duże ilości leucyny, aminokwasu, który jest szczególnie ważny dla wzrostu i wzrostu masy mięśniowej. Ponadto witaminy z grupy B mają fundamentalne znaczenie dla szeregu procesów zachodzących w naszym organizmie, w tym wytwarzania energii.

2. Łosoś

Łosoś jest jednym z najbardziej przydatnych produktów rybnych do tego celu. Jest doskonałym pokarmem zarówno dla masy mięśniowej, jak i dla poprawy ogólnego stanu zdrowia. Porcja łososia, równa około 85 gramów, zawiera mniej więcej 17 gramów białka, około 2 gramy kwasów tłuszczowych omega 3 oraz liczne i ważne witaminy z grupy B. Należy podkreślić, że kwasy tłuszczowe omega 3 odgrywają bardzo ważną rolę dla zdrowia mięśni, ponieważ są w stanie zwiększyć masę mięśniową podczas sesji treningowych

3. Pierś z kurczaka

Nie bez powodu pierś z kurczaka jest uważana za podstawowy pokarm budujący mięśnie. Ten kawałek zawiera dużo białka, a każda 85-gramowa porcja zawiera około 26 gramów wysokiej jakości białka. Ponadto pierś z kurczaka zawiera dużą ilość witamin z grupy B, takich jak niacyna i witamina B6, które są szczególnie ważne dla osób bardzo aktywnych, ponieważ te witaminy pomagają prawidłowo funkcjonować organizmowi podczas aktywności fizycznej i ćwiczeń, a także są niezbędne aby optymalnie rozwijać mięśnie.

4. Jogurt grecki

Ten produkt mleczny zawiera nie tylko wysokiej jakości białko, ale także mieszankę wysoko przyswajalnego białka serwatkowego i wolniej trawionej kazeiny, których połączenie zwiększa budowę mięśni. Jednak nie wszystkie jogurty są sobie równe. Na przykład jogurt grecki w większości przypadków zawiera około dwa razy więcej białka niż zwykły jogurt.

Jogurt grecki jest więc zawsze doskonałą przekąską, zjedzenie go po treningu lub przed snem może być bardzo przydatne ze względu na mieszankę białek szybkostrawnych i wolniej trawionych.

ryby, jajka, dieta ketonowa

5. Tuńczyk

85 gramowa porcja tuńczyka zawiera ponad 20 gramów białka, zawiera duże ilości witaminy A i kilka witamin z grupy B, w tym witaminę B12, niacynę i witaminę B6. Te składniki odżywcze są ważne dla ogólnego stanu zdrowia, energii i optymalnej sprawności fizycznej.

Dodatkowo tuńczyk dostarcza duże ilości kwasów tłuszczowych omega 3, które wspierają zdrowie mięśni. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych, ponieważ kwasy tłuszczowe omega 3 mogą spowolnić utratę masy mięśniowej i siły, która pojawia się wraz z wiekiem.

6. Chuda wołowina

Wołowina jest bogata w wysokiej jakości białko, witaminy z grupy B, minerały i kreatynę. Ogólnie rzecz biorąc, spożywanie czerwonego, chudego mięsa może zwiększyć ilość beztłuszczowej masy, którą można uzyskać podczas treningu siłowego. Jednak nawet jeśli celem jest budowanie masy, lepiej wybrać mięso, które wspiera przyrost masy mięśniowej bez dostarczania nadmiaru kalorii. Na przykład 85 gramów 70% chudej wołowiny zawiera 228 kalorii i 15 gramów tłuszczu.

7. Krewetki

Krewetki zawierają prawie czyste białko. Każda 85-gramowa porcja zawiera 18 gramów białka, 1 gram tłuszczu i nie zawiera węglowodanów. Chociaż zdrowe tłuszcze i węglowodany są ważne w zbilansowanej diecie, dodanie krewetek do rutyny żywieniowej jest łatwym sposobem na uzyskanie białka budującego mięśnie bez spożywania dodatkowych kalorii. Podobnie jak wiele innych białek zwierzęcych, krewetki zawierają dużą ilość leucyny, aminokwasu niezbędnego do optymalnego wzrostu mięśni.

8. Soja

Pół szklanki, około 85 gramów gotowanej soi, zawiera 14 gramów białka, tłuszczów nienasyconych oraz kilka witamin i minerałów. Soja jest szczególnie bogatym źródłem witaminy K,fasolkiżelazo i fosfor. Żelazo służy do magazynowania i transportu tlenu w organizmie, jego niedobór może nieodwracalnie osłabić te funkcje. Młode kobiety mogą być szczególnie zagrożone w tym zakresie z powodu utraty krwi podczas cyklu menstruacyjnego.

9. Ricotta

Jedna filiżanka, czyli około 230 gramów chudego twarogu, zawiera około 28 gramów białka i sporą dawkę niezwykle ważnej leucyny. Podobnie jak inne produkty mleczne, twarożek można kupić z różnymi „poziomami” tłuszczu. Wersje wysokotłuszczowe, takie jak kremowa ricotta, wyraźnie dostarczają więcej kalorii.

Wybór najlepszego twarogu zależy po prostu od tego, ile kalorii chcesz dodać do swojej diety, ale bez względu na to, który rodzaj wolisz, jest to świetna przekąska budująca mięśnie.

10. Pierś z indyka

85-gramowa porcja piersi z indyka zawiera około 25 gramów białka i prawie nie zawiera tłuszczu ani węglowodanów. Indyk jest również dobrym źródłem niacyny, która pomaga przetwarzać tłuszcze i węglowodany. Dostarczanie organizmowi optymalnego poziomu witamin z grupy B pomaga budować długotrwałą masę mięśniową, wspierając zdolność organizmu do aktywności i ćwiczeń.

Zbilansowana dieta zawierająca te produkty z pewnością będzie w stanie wspierać budowanie silnej i stonowanej masy mięśniowej, zwłaszcza jeśli zostanie wzmocniona przyjmowaniem ważnych, wyłącznie naturalnych suplementów diety. Masz teraz wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby rozpocząć wspinaczkę po posągowe ciało. Powodzenia! Aby uzyskać bardziej satysfakcjonujące wyniki, spróbuj dodać naturalny produkt Keto Light Plus do swoich ćwiczeń na siłowni

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *