Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

5 faktów i korzyści naturalnego oleju lub ekstraktu z konopi!

5 faktów i korzyści naturalnego oleju lub ekstraktu z konopi!

Choć znany ze swoich euforycznych właściwości, naturalny olejek lub ekstrakt z konopi, zwany kannabidiolem, staje się coraz bardziej popularnym składnikiem biokosmetyków. Jej właściwości badano na całym świecie, a zwłaszcza w ostatnich latach stała się przedmiotem licznych odkryć. Wszystko to prowadzi do rosnącej popularności.

Dziś coraz częściej znajdujemy go jako składnik biokosmetyków. Czasami wybór ich może być trudny, dlatego chcemy rozpocząć artykuł od naturalnych kropli Kanabialica. Stanowią dobrą ofertę na rynku, słynącą z pozytywnych recenzji klientów, którzy z nich korzystali. Oprócz równoważenia ciśnienia krwi i codziennego tonu, mogą również pozytywnie wpływać na poziom stresu, stawy i harmonię cukru we krwi. Dzieje się tak, ponieważ naturalny ekstrakt z konopi ma również silne działanie przeciwzapalne: zwalcza stres oksydacyjny i toksyny, zapobiegając uszkodzeniom narządów prowadzącym do poważniejszych stanów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pozostałych właściwościach olejku i ekstraktów z konopi – przeczytaj nasz artykuł do końca! Zebraliśmy aktualne informacje na rok 2022, a także ciekawe fakty i korzyści!

właściwości oleju konopnego

To nie jest substancja psychoaktywna

Cannabis Sativa to łacińska nazwa tak popularnej rośliny. Ale czy wiesz, że składa się z ponad 100 substancji aktywnych? Najbardziej znanym i używanym przez nich jest tzw. kanabidiol. Nie jest psychoaktywny i jest często używany jako użyteczny składnik biokosmetyków. Szczególnie w 2022 roku stosowanie oleju konopnego jest jednym z najpopularniejszych trendów. Zawiera po prostu kannabidiol, naturalnie pozyskiwany z rośliny. Zwykle jest całkowicie bezpieczny w użyciu i nie ma skutków ubocznych. Nie doświadczysz euforii ani innych podobnych wpływów na umysł. Chociaż ma działanie relaksujące, nie jest w żaden sposób związane z psychoaktywnymi właściwościami niektórych części rośliny.

Uspokój umysł, ciało i duszę

Lęk i depresja to często poważne zaburzenia umysłu i psychiki, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie psychiczne i ogólną jakość życia. Co ciekawe, Światowa Organizacja Zdrowia również uważa, że ​​depresja jest największym zdrowotnym „pasożytem” na świecie.

W standardowych metodach radzenia sobie z depresją i lękiem często występuje wiele skutków ubocznych, w tym senność, pobudzenie, bezsenność, dysfunkcje seksualne i bóle głowy.

Jednak olej konopny jest obiecujący w przypadku depresji i lęku i jest całkowicie naturalnym rozwiązaniem, aby sobie z nimi poradzić.

Brazylijscy naukowcy przeprowadzili badanie, w którym 57 mężczyzn otrzymało olej konopny 90 minut przed publiczną prezentacją. Pozostali otrzymali placebo. W końcu odkryli, że osoby używające oleju konopnego były znacznie mniej zaniepokojone prezentacją. Czuli się spokojni i zrównoważeni. W przeciwieństwie do innych, którzy wciąż czuli niepokój przed wejściem na scenę.

Olej kanabidiolowy ma również działanie relaksujące, pomagając niektórym osobom cierpiącym na bezsenność lub stres. Właściwości te są związane ze zdolnością CBD do oddziaływania na mózgowe receptory serotoniny, neuroprzekaźnika regulującego nastrój i zachowania społeczne.

Uspokajaj umysł, ciało i duszę olejek CBD

Korzystny dla skóry – szczególnie w walce z trądzikiem!

Trądzik jest częstą chorobą skóry. Chociaż najbardziej cierpią nastolatki, dotyka ona również wiele osób starszych niż w tym wieku. Przyczyn może być wiele:

  • Genetyczne predyspozycje;
  • Bakteria;
  • Nadprodukcja sebum – wydzieliny znajdującej się w gruczołach łojowych skóry.

Uważa się, że olej konopny pomaga w leczeniu trądziku ze względu na jego właściwości przeciwzapalne i zdolność do zmniejszania produkcji sebum.

Jedno z badań wykazało, że olej konopny może zrównoważyć wydzielanie sebum w gruczołach łojowych skóry. Dodatkowo działa przeciwzapalnie i zwalcza nieestetyczne pryszcze.

Promuje zrównoważone ciśnienie krwi i zdrowie serca

zdrowie serca cbd

Dzięki swoim właściwościom uspokajającym na serce i układ krążenia, w tym zdolność do obniżania wysokiego ciśnienia krwi. Wysokie ciśnienie krwi prowadzi do zwiększonego ryzyka wielu chorób, takich jak udar, zawał serca i zespół metaboliczny.

Ale dobrą wiadomością jest to, że olej konopny jest naturalnym środkiem, który może pomóc zrównoważyć ciśnienie krwi, zwłaszcza nadciśnienie. Mają pozytywny wpływ, zwłaszcza w obecności stresu, dzięki któremu pojawia się nadciśnienie. A do tego potrzebny jest odpowiedni biokosmetyk z olejem konopnym lub ekstraktem lub nowa naturalna formuła CannabisVital.

Dlatego badania wykazały, że olej konopny może pomóc zmniejszyć przewlekły ból, wpływając na aktywność receptora endokannabinoidowego, zmniejszając stan zapalny i oddziałując z neuroprzekaźnikami.

To podstawa biorozwiązania z aktywną formułą na ruchliwe i aktywne stawy Kanabialica, która jest również bardzo skuteczna w kształtowaniu sylwetki i odchudzaniu. Kompleks zawiera naturalny ekstrakt z konopi, a także jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, minerały i białka. Ich formuła w naturalny sposób wspomaga mobilność, odgrywając rolę w procesach regeneracji tkanek chrzęstnych, pomagając w likwidacji obrzęków i zaczerwienień.

Natura to nasza przyjaciółka – częściej jej ufaj

naturalne składniki kanabidiolu

Często patrzymy z góry na dary natury – nawet nie traktujemy ich poważnie ze względu na społeczne piętno wokół nich. A naturalne właściwości kannabidiolu są naturalne i korzystne dla wielu aspektów naszego życia. Pochodzi w całości z natury i przynosi wiele korzyści, zarówno dla stawów, jak i dla spokojnego snu. Nie zapominajmy o pożytecznych ziołach, owocach i warzywach, które natura daje nam każdego dnia. Często włączamy je do zdrowej diety – tak, to dlatego, że są całkowicie naturalnym źródłem pożywienia – i tak to odbiera nasz organizm. Zaopiekujmy się nią i poznajmy ją jeszcze lepiej, aby jutro było pełne szczęścia i radości!

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *