Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

5 złych nawyków żywieniowych do zapomnienia

kobieta, złe nawyki żywieniowe, czekolada

Jednym z podstawowych warunków dobrego życia, w którym Twoje zdrowie jest silne, jest posiadanie dobrych nawyków żywieniowych. Nie wymaga to przestrzegania żadnego konkretnego reżimu ani zakupu określonych produktów. Większość ludzi może dobrze się odżywiać, jeśli po prostu zrezygnuje z bardzo złych nawyków żywieniowych. Ten krok pomógłby wielu z nas poprawić nasz schemat, aczkolwiek bez wprowadzania większych zmian.

Zdrowe i prawidłowe odżywianie jest warunkiem lepszego trawienia, lepszego przetwarzania substancji i wchłaniania korzystnych dla organizmu składników, co z kolei pozwoli nam być w lepszej formie bez większego wysiłku.

Oto niektóre z grzechów, które popełniamy w naszym codziennym życiu, dotyczących naszych nawyków żywieniowych. Unikaj ich i znacznie popraw swój schemat.

1. Niezdrowy początek dnia

kobieta, dieta, słodycze, jabłko

Ludzie popełniają dwa duże błędy dotyczące najważniejszego posiłku dnia: śniadania. Niektórzy jedzą coś słodkiego. Cukier jest źródłem energii, ale szybko się wyczerpuje i gwałtownie spada w ciągu dnia. Lepszym paliwem dla Twojego organizmu jest białko i błonnik na śniadanie, takie jak jajka, chleb razowy, jogurt.

Drugim błędem jest ogólnie pominięcie śniadania. W nocy nie masz szans na odzyskanie wyczerpanych rezerw energii, które spędziłeś dzień wcześniej. Może się to zdarzyć podczas śniadania. Aby być energicznym i silnym w ciągu dnia, rano musisz zjeść śniadanie. Nie popełnij błędu zastępując go kawą, która przyniesie choćby chwilowy przepływ energii.

2. Niezdrowe wybory żywieniowe

kobieta w nocy jedząca

Każdy ma w swojej kuchni przynajmniej jeden rodzaj jedzenia, który nie przynosi korzyści organizmowi lub korzyści są tylko tymczasowe. Podstawowym sposobem na pozbycie się tych szkodliwych pokus nie jest zabieranie ich do domu.

Kiedy poczujesz potrzebę kęsa później w ciągu dnia lub po prostu się znudzisz, pomyśl jeszcze raz, spróbuj zastąpić tabliczkę czekolady garścią surowych orzechów. Byłyby dobrym źródłem błonnika i korzystnych substancji, a przy tym są pozbawione dodatkowych kalorii wynikających z pokusy.

Smażone i przetworzone produkty spożywcze są pokusą, jeśli chodzi o złe nawyki żywieniowe. Staraj się ograniczać smażone potrawy i wybieraj jak najwięcej nieprzetworzonych potraw. Ta pierwsza jest poważnym i niepotrzebnym źródłem tłuszczu i kalorii dla naszego organizmu. Pokarmy przetworzone, oprócz tego, że są pełne barwników i konserwantów, pozbawiają nas pozyskiwania niezbędnych dla naszego organizmu substancji i jednocześnie wypełniają go niepotrzebnymi.

3. Niezdrowa kultura żywienia

Oto kilka kluczowych momentów związanych z kulturą jedzenia i zachowaniem. Jeśli się nad tym zastanowisz, prawdopodobnie przekonasz się, że robisz to wszystko:

  • Niezbilansowane porcje – bardzo często ludzie popełniają błąd polegający na tym, że wkładają na talerz więcej, niż potrzebuje ich ciało do poczucia sytości. Duże porcje, wielopoziomowe menu na zjeździe rodzinnym prowadzą do przejadania się i nadmiernego spożycia kalorii.
  • Rozproszenie uwagi podczas jedzenia i jedzenia na piechotę – gdy otaczają nas rozpraszające nas czynniki podczas jedzenia, takie jak na przykład telewizja czy gazeta, możliwe jest również przejadanie się, ponieważ nie zwracamy uwagi na to, ile jemy. Z drugiej strony jedzenie w biegu jest zbyt szybkie, nie pozwala nam wchłonąć zdrowych elementów i często nie jest w stanie nas nasycić.
  • Późne jedzenie – często zdarza się, że mamy zwyczaj głodować w ciągu dnia, bo nie mamy czasu, jesteśmy zajęci pracą i po prostu nie możemy usiąść do jedzenia.
  • Sprawia to, że przejadamy się na obiad lub gorzej – bezpośrednio przed snem, co prowadzi do nieprawidłowego trawienia i wchłaniania substancji. Jeśli musisz jeść późno w nocy z powodu braku czasu, koniecznie jedz lekkie posiłki.

Oto kilka wskazówek, jak poprawić naszą kulturę żywieniową, aby wypracować zdrowsze nawyki żywieniowe: zdrowa żywność dla zdrowego stylu życia.

4. Niezdrowe wzmacniacze smaku

Nie jest kłamstwem, że najbardziej szkodliwe są zazwyczaj te najsmaczniejsze. Często w naszym menu umieszczamy ciężkie dodatki bogate w tłuszcze, sól i szkodliwe cukry. Jeśli szukasz smaku sosu, spraw, aby był w domu jak najlżejszy.

Kolejnym szkodliwym dodatkiem, który towarzyszy naszym posiłkom, są napoje bezalkoholowe, takie jak napoje gazowane i soki owocowe. Zawierają tylko puste kalorie, uszkadzają zęby i narządy wewnętrzne oraz są bogate w szkodliwe cukry. Lepiej przyzwyczaj się do picia wody, która nawodni Cię i pomoże Twojemu organizmowi pozbyć się toksyn.

Wreszcie błędem jest myślenie, że dopiero deser po posiłku lub w ciągu dnia napełni Cię energią. Cukier jest szybko przetwarzany przez organizm, a jego zapasy szybko się wyczerpują. Dużo lepszą opcją są orzechy bogate w błonnik i białko oraz wodę, która nawilża komórki i odświeża organizm.

5. Żywienie społeczne i diety okazjonalne

kobieta, odżywianie, złe nawyki

Środowisko społeczne jest naszym największym wrogiem, gdy staramy się tworzyć zdrowsze nawyki żywieniowe. Wielkie spotkania, rodzinne okazje – to wszystko sytuacje, które kojarzą nam się z przejadaniem się, popadaniem w pokusy i piciem alkoholu. Jeśli chcesz lepiej się odżywiać, musisz znaleźć siłę, by nie ulegać presji społecznej i rówieśniczej, ale by porządkować i doświadczać tego, co wiesz, że jest dobre dla twojego ciała. Nie zgub tego.

Innym poważnym błędem związanym ze środowiskiem społecznym są diety, które wyczerpują nie ze względów zdrowotnych, ale ze względów i okazji społecznych. To sprawia, że ​​nasz metabolizm jest niestabilny, a z biegiem lat – coraz trudniej jest osiągnąć formę. O wiele lepiej jest konsekwentnie dbać o swoją sylwetkę i nie będziesz musiał przechodzić wyczerpujących diet i treningów fitness, aby wyglądać jak najlepiej, kiedy tego potrzebujesz.

Sekret suplementów diety

Aby utrzymać je w dobrej kondycji, wiele osób stosuje suplementy diety, które pomagają organizmowi lepiej trawić substancje i pozbyć się nadmiaru składników. Możesz włączyć taki suplement jako element swojego codziennego życia, aby wspomóc swoje inne wysiłki, aby oderwać się od złych nawyków żywieniowych. Jednym z najpopularniejszych suplementów jest Keto Guru.

Lepsze nawyki dla lepszego zdrowia

Dobra kondycja i zdrowe odżywianie nie wymagają wielu wyrzeczeń. Potrzebujesz tylko odrobiny chęci do poprawy swoich nawyków żywieniowych. Nie musisz rezygnować z niektórych pozycji menu, aby zadbać o formę, metabolizm i trawienie. Nie ma potrzeby popadania w skrajności. Po prostu zacznij myśleć o tym, co wkładasz do ust, potrzebujesz i czy możesz to zastąpić czymś lepszym dla Ciebie i Twojego ciała.

Zdrowe odżywianie też może być przyjemnością!

mężczyzna, chłopiec, kuchnia

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *