Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

7 wskazówek, jak dbać o żylaki w domu

żylaki

Żylaki to dobrze znany problem. Występują u milionów ludzi na całym świecie i uważa się, że kobiety są bardziej zagrożone niż mężczyźni. Ciąża to kolejny czynnik, który przyczynia się do zwiększonego ryzyka ich wystąpienia. Są również częstsze wśród osób, które pracują w biurze i muszą zostać przez cały dzień. To z kolei sprawia, że ​​są bardziej podatne na otyłość, która po raz kolejny jest czynnikiem powstawania żylaków. Są dość „bezczelne” i często może być trudno się ich pozbyć, bez względu na to, jak bardzo się starasz.

Niektórzy uważają je tylko za nieprzyjemne z wyglądu, ale dzieje się tak, jeśli żylaki nie przynoszą im bólu i dyskomfortu. Najlepiej jednak postarać się o poprawę ich kondycji. Wiele osób zwraca się do pielęgnacji ich w domu, stosując różne tradycyjne zioła i metody. Jako dodatkową alternatywę możesz rozważyć niektóre oferty z naturalnymi składnikami; na przykład naturalny krem ​​NanoVein.

Nasz zespół wybrał jedne z większości ziół, które pomagają leczyć żylaki. Przyjrzeliśmy się również innym metodom, takim jak większa aktywność fizyczna i zdrowy styl życia. Chcesz dowiedzieć się, jak działa każdy z nich? Zostań z nami do końca i przekonaj się!

1. Gotu Kola dla piękniejszych żył i wystarczającej ilości kolagenu

gotu kola

Gotu kola to roślina znana również jako wąkrota azjatycka. Zawiera substancję zwaną frakcją triterpenową wąkroty azjatyckiej. Jest szczególnie przydatny przy żylakach, ponieważ wspomaga produkcję kolagenu i elastyny. Te elementy są potrzebne do wzmocnienia wewnętrznej wyściółki i ścian żył, a także piękna otaczającej ich skóry. Silne i wzmocnione żyły są mniej podatne na rozszerzenie. Elastyna i kolagen to elementy, których ludzie przestają produkować z wiekiem – co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia żylaków. Gotu kola ma również pozytywny wpływ na zmniejszenie obrzęków i poprawę krążenia krwi.

2. Arnika górska jako wsparcie układu mięśniowo-szkieletowego

Arnika górska

Arnika to jedno z najbardziej znanych ziół wspomagających pracę układu mięśniowo-szkieletowego i stawów. Jeśli cierpisz na ból związany z żylakami, arnika może pomóc. Nawet jeśli nie jest używany bezpośrednio, może mieć dobry wpływ na ogólną mobilność i aktywność fizyczną. Dlatego konieczne jest znalezienie podobnego roztworu naturalnego lub organicznego z zawartością arniki. Na przykład naturalny krem ​​promujący stan żylaków VaryForte.

3. Wprowadź zmiany w swojej diecie!

dieta kobiety

Retencja wody może niekorzystnie wpływać na żylaki. Wynika to głównie z nadmiernego spożycia słonych potraw. Potas pomaga rozwiązać ten problem. Dlatego zaleca się spożywanie pokarmów bogatych w potas. Tutaj są niektóre z nich:

 • Migdały;
 • pistacje;
 • Soczewica;
 • Biała fasola;
 • Ziemniaki;
 • Sałata;
 • Łosoś;
 • Tuńczyk.

Ta lista żywności jest dość niskokaloryczna i może być pomocna dla osób z nadwagą. Zbyt duża waga zwiększa również szanse na rozwój żylaków. Dzieje się tak, ponieważ ciężar całego ciała utrzymywany jest przez dolną część układu mięśniowo-szkieletowego. Jeśli uważasz, że masz lekką nadwagę i cierpisz na żylaki, najlepiej wybrać odpowiednią dietę i się jej trzymać. Ale nie uciekaj się do ekstremalnych i niebezpiecznych diet w celu szybszej utraty wagi, ponieważ mogą one mieć dość negatywny wpływ!

4. Spożywaj więcej flawonoidów

jedz zdrowo

Flawonoidy to grupa naturalnych substancji występujących w owocach, warzywach, herbacie, winie, kwiatach. Są niezwykle przydatne dla całego ciała. Ta definicja jest podana przez Narodową Bibliotekę Medyczną Stanów Zjednoczonych.

Spożywanie większej ilości pokarmów zawierających flawonoidy może również pomóc w szybszym skurczu żylaków.

Poprawiają krążenie krwi, co utrzyma jej ruch, a tym samym zmniejszy prawdopodobieństwo pogorszenia stanu żył. Pomagają również zrównoważyć ciśnienie krwi w tętnicach i mogą rozluźniać naczynia krwionośne. Wszystkie te procesy mogą mieć korzystny wpływ na żylaki.

Pokarmy bogate we flawonoidy to:

 • Warzywa – Cebula, Papryka, Szpinak, Brokuły, Czosnek
 • Owoce – Cytrusy, Winogrona, Wiśnie, Jabłka i Jagody
 • Kakao
 • ty
 • Wino

5. Ubieram się swobodnie

Noszenie obcisłej odzieży może ograniczyć przepływ krwi do żylaków. Krążenie krwi jest zwykle poprawiane przez noszenie luźnej odzieży, która nie ogranicza dopływu krwi do dolnej części ciała.

Jeśli jesteś kobietą i fanką szpilek, być może będziesz musiał się poddać. Płaskie buty mogą również pomóc w pozytywnym promowaniu ich kondycji. Jeśli nadal masz ważne spotkanie i musisz zostać pochowany, nie panikuj. Jest też ekologiczne rozwiązanie, które może w tym przypadku pomóc – na przykład naturalny krem ​​VaryForte.

6. Trzymaj nogi (i głowę) w górze

Utrzymywanie nóg uniesionych lub przynajmniej leżących, może poprawić do nich krążenie krwi. Wyrównują się na poziomie serca, dzięki czemu krążenie krwi jest bardziej zrównoważone. Zmniejsza również ciśnienie w żyłach nóg, a grawitacja wspomaga harmonijny przepływ krwi z powrotem do serca. Nie musisz być w tej pozycji cały czas – możesz je podnieść, jeśli na przykład byłeś w pracy przez cały dzień.

7. Nie przestawaj się ruszać

Unikaj stania w miejscu przez dłuższy czas. Jeśli trzeba – wstań i chodź przez chwilę. Zmień pozycję nóg, aby poprawić krążenie krwi. Masuj, jeśli pozwala na to sytuacja.

Staraj się nie krzyżować nóg, ponieważ może to jeszcze bardziej ograniczyć przepływ krwi. Można jednak trzymać w pobliżu opakowanie naturalnego żelu NanoVein na żylaki, jeśli nie zawsze jest możliwe jego naśladowanie.

Bądź aktywny i wolny!

żylaki

Nawet w obecności żylaków najważniejsze czynniki są jasne – zdrowe odżywianie i ćwiczenia. Choć czasami mogą wydawać się nieistotne, mogą zmienić nasze życie. W dzisiejszych czasach przepływ informacji jest ogromny, jesteśmy zalewani reklamami najnowszych i najsmaczniejszych burgerów, pizzy, ciast – nie poddawaj się im! Żyj dobrze, bądź aktywny i jedz zdrową żywność!

 

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *