Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

Ćwiczenia na brzuch – Wydajne, szybkie i wygodne w domu

szczupła, dopasowana kobietaMożesz być zaskoczony, gdy usłyszysz, że ćwiczenia na mięśnie brzucha nie są najlepszym sposobem na płaski i stonowany brzuch. Właściwie ćwiczenia, do których jesteśmy przyzwyczajeni, aby zdefiniować mięśnie brzucha. same nie wystarczą, aby spalić taką ilość kalorii, która pozwala na znaczną redukcję tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej. Brzuch pokryty tłuszczem, nawet jeśli pod nim jest dobra masa mięśniowa, nigdy nie będzie miał pożądanego żółwia.

Dzięki selektywnemu treningowi mięśni brzucha możliwe jest uzyskanie ich dobrego napięcia, co z pewnością przyczynia się do ukształtowania swego rodzaju struktury brzucha. Stonowany brzuch, wolny od tłuszczu, pozwala uzyskać bardziej zdefiniowaną i jędrną sylwetkę oraz zapewnia szereg korzyści, takich jak unikanie bólu dolnej części pleców oraz poprawa równowagi i postawy. Jednak na estetykę duży wpływ mają inne czynniki, które wykraczają poza ćwiczenia tonujące.

Przede wszystkim porozmawiajmy o genetyce, w rzeczywistości mięśnie brzucha są pod ogromnym wpływem pewnego rodzaju predyspozycji genetycznych. U każdej osoby można zaobserwować kilka różnic, są tacy, którzy mają asymetryczne mięśnie brzucha i tacy, którzy mają je idealnie wyrównane, tacy, którzy mają głębokie wstawki mięśniowe i niektóre mniej zdefiniowane.

Genetyka ma również silny wpływ na gospodarkę hormonalną, procesy metaboliczne oraz predyspozycje do gromadzenia tłuszczu w okolicy brzucha. Z drugiej strony, wśród czynników, które można kontrolować, znajdują się: odżywianie, uprawianie aktywności fizycznej i styl życia w kolejności ważności.

Z badań przeprowadzonych w 2001 roku, w których testowano skuteczność trzynastu różnych ćwiczeń brzucha, analizując dla każdego z nich użyte włókna motoryczne i intensywność ich skurczu (elektromiografia), sporządzono rodzaj rankingu najpopularniejszych ćwiczeń. skuteczne i stwierdzono, że tzw. „Crunch” jest najskuteczniejszym ćwiczeniem i przypisano mu „teoretyczną skuteczność” 100%.

Ćwiczenia na pośladki y Jak schudnąć i wysmuklić uda

kobietaSpośród innych rodzajów ćwiczeń na brzuch, absolutnie najlepsze było ćwiczenie potocznie nazywane „rowerem”, które osiągnęło skuteczność równą 248! Ale jak należy wykonać to ćwiczenie? Łatwo powiedzieć: w pozycji wyjściowej „rowerka” leżąc na plecach z plecami opartymi o ziemię z rękoma jak zwykle podpierając kark, symuluj pedałowanie na rowerze nogami, naprzemiennie podchodząc prawy łokieć / kolano lewy i lewy łokieć / prawe kolano. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, dodaj naturalny produkt, aby wrócić do formy, taki jak Idealica lub Keto Eat & Fit.

To samo badanie wykazało, że spośród różnych ćwiczeń najskuteczniejsze są te, w których mięśnie brzucha są napięte, aby ustabilizować nogi, które z kolei wykonują ruch. Dlatego na drugim miejscu w rankingu znajduje się „podnoszenie nóg na fotelu kapitańskim” (fotel kapitański to narzędzie, na którym opieramy się plecami, aby unieść ciało na przedramiona). Wynik z pewnością odpowiada prawdzie, ponieważ logicznie dolna część ciała jest przede wszystkim cięższa niż górna i bez wątpienia wymaga dodatkowego wysiłku, aby ustabilizować cały wysiłek brzucha.

Program tonizujący: sekrety ujędrnionej sylwetki przez cały rok

Abs na odchudzanie

Oto wyjaśnienie, dlaczego nie ma sensu ćwiczyć brzucha, aby schudnąć.

Brzuch, aby schudnąć

Krótko mówiąc, jeśli wykonasz tysiące przysiadów, aby schudnąć, otrzymasz wyrzeźbionego żółwia, ale całkowicie ukrytego pod warstwą tłuszczu, który był już obecny przed rozpoczęciem treningu.

Powiedziawszy to, czy nadal jesteś przekonany, że ćwiczenia brzucha wystarczy, aby schudnąć? Zdecydowanie nie. Tak więc, po zaakceptowaniu idei, że robienie przysiadów w celu wyszczuplenia brzucha nie jest tak naprawdę świetnym pomysłem, warto byłoby zrozumieć, co pozwala mieć wyrzeźbiony brzuch.

szczupła, obcisła, wyszczuplająca kobieta

Ćwiczenia brzucha, aby schudnąć

Zacznijmy od pewności, główną czynnością, która pozwala naprawdę schudnąć, jest aktywność aerobowa. Te ostatnie należy ćwiczyć przy użyciu różnych narzędzi i różnych technik w zależności od stanu treningu. Biorąc pod uwagę, że idealne tętno, aby organizm zaczął spalać tłuszcz podczas ćwiczeń aerobowych, powinno wynosić od 60 do 75% tętna maksymalnego, aerobik jest najlepszym sposobem, aby schudnąć przynajmniej w pierwszej chwili i przez kilka pierwszych tygodni.

kobieta, ćwiczeniaNp. mężczyzna, który waży 75 kg podczas biegania, pozostając we wspomnianym zakresie tętna, spala około 35 gramów tłuszczu (przy sprawnym metabolizmie) w ciągu 1 godziny aktywności tlenowej, co nie jest dużo. To spowalnia metabolizm na dłuższą metę, powodując mniejsze zużycie energii podczas odpoczynku.

Więc nawet jeśli w pierwszych tygodniach (mówimy o obiekcie, który nigdy wcześniej nie trenował) byłoby to właściwe podejście na dłuższą metę spowolniłoby podstawową przemianę materii, dlatego po około miesiącu tego typu ćwiczeń szkolenia, konieczne byłoby zwiększenie aktywności, urozmaicenie jej i wdrożenie poprzez szkolenie na ton. Więc robienie przysiadów, aby schudnąć, jest bezużyteczne, ale ujędrnianie całego ciała nigdy nie jest złym pomysłem

Ćwiczenia brzucha wyszczuplające biodra

Ćwiczenia, kobietoUtrata wagi to marzenie wielu osób. Wiele, zwłaszcza kobiet, codziennie zmaga się z różnymi sztuczkami, aby je ukryć.

Jednak nie powinniśmy się poddawać. O ile prawdą jest, że zgubienie kilku centymetrów na tzw. rączkach miłosnych może wydawać się wyczynem, to z drugiej strony nie jest to naprawdę niemożliwe do osiągnięcia. W rzeczywistości wystarczy dwadzieścia minut co drugi dzień, aby usprawnić i ujędrnić biodra i nie tylko.

Oto trzy proste ćwiczenia, aby stracić brzuch i biodra

Leżąc na ziemi na boku, podnieś głowę opierając ją na zgiętym ramieniu. Trzymaj nogi prosto i podnieś nogę do góry, aż utworzy kąt 90 stopni, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie dwadzieścia razy dla każdej nogi.

  1. Stojąc na boku, wyprostuj nogi, oprzyj się na jednej ręce i wyprostuj ją: cały ciężar ciała będzie działał na wyciągniętą rękę i stopy. Z ciałem musi powstać coś w rodzaju trójkąta. Podnieś miednicę i opuść ją, nie dotykając ziemi. To ćwiczenie służy również do wzmacniania mięśni brzucha. Powtórz ćwiczenie dziesięć razy z każdej strony.
  2. Kolejnym podstawowym ćwiczeniem odchudzania bioder są „wykroki”. Stojąc z lekko rozstawionymi nogami, zrób krok do przodu i pochyl się, zginając kolano pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Zegnij lekko drugą nogę, aż dotknie ziemi. Wróć do pozycji wyjściowej, a następnie powtórz ćwiczenie drugą nogą, powtarzając je dziesięć razy dla każdej nogi.

Znajdź tutaj porady i wskazówki – Metody odchudzania

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *