Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

Dieta Keto – Fakty żywieniowe i kilka przydatnych wskazówek!

notatki, dieta keto, miernik, widelec

Próżność tkwi w każdym z nas. Postać Ala Pacino w „Adwokata diabła” – sam Książę Ciemności – wspomina w pewnym momencie filmu, że jest to jego ulubiony grzech. Przemysł kosmetyczny generuje solidne roczne zyski dzięki wewnętrznemu pragnieniu każdego, by być lepszą wersją siebie. Ale coraz więcej osób zaczyna szukać bardziej przyjaznych dla środowiska alternatyw dla tradycyjnych diet i programów fitness.

Ostatnia dekada była świadkiem obsesji na punkcie diety ketogenicznej. Jej zasady opierają się na mechanizmie ludzkiego ciała do przetwarzania pierwiastków spożywanych jako żywność, wykorzystując je jako energię. Nazywa się ketozą i opiera się na tak zwanych «ketonach» – cząsteczkach, które mózg syntetyzuje organizm. Dzieje się tak, gdy poziom glukozy (cukru/węglowodanów) we krwi znacznie spada.

Nasze ciało może przejść na podobny schemat diety ketonowej, gdy stopniowo zmniejszamy spożycie węglowodanów. Prawda jest taka, że ​​większość narządów może normalnie funkcjonować, wykorzystując tłuszcz i białko jako „paliwo”. Mają genetyczną wiedzę, jak to zrobić. Wszystko, czego potrzebują, to małe przypomnienie.

Może się to łatwo zdarzyć przy pomocy diety ketogenicznej. I za pomocą naturalnych produktów kształtujących sylwetkę, które działają na jej zasadzie. Dobrym tego przykładem są tabletki musujące Keto Light Plus do strzyżenia ciała. Schemat ketogeniczny nie jest najłatwiejszy do naśladowania. Ale trzymanie się go ułatwi pozbycie się niezdrowych nawyków żywieniowych. Większość pokarmów dopuszczonych do spożycia to te, które sprzyjają usuwaniu pasożytów jelitowych z organizmu. Ułatwiają detoksykację i zwiększają naturalny proces oczyszczania organizmu.

Dowiedz się więcej ciekawych szczegółów na temat diety ketogenicznej, czytając poniższy artykuł do końca.

Jak działa dieta ketogeniczna i dlaczego jest tak popularna?

keto, dieta, śniadanie, jedzenie, awokado

Statystyki giganta wyszukiwarek Google pokazują, że prawie 9 milionów osób miesięcznie wyszukuje frazę „keto dieta”. Ponad 7 milionów hashtagów „#keto” zostało wygenerowanych na platformie do udostępniania zdjęć społecznościowych Instagram. Gwiazdy takie jak Madonna, Holly Berry i Megan Fox przechodzą w tryb keto, gdy muszą szybko nabrać formy. Ale jak dokładnie działa dieta ketogeniczna i dlaczego jest tak popularna?

Po pierwsze, dieta ketonowa opiera się na mechanizmie wewnętrznym organizmu ludzkiego, który jest wyzwalany przez niedobór węglowodanów. Glukoza jest głównym źródłem pożywienia i energii dla ludzkiego mózgu. Kiedy jego poziom w naszym krwiobiegu spadnie poniżej 20%, umysł wysyła sygnały do ​​ciała. Sygnalizuje tym ostatnim rozpoczęcie produkcji ketonów, które działają jak „pokarm”. Udaje się je syntetyzować z dostępnych komórek tłuszczowych.

Oczywiście najlepiej, jeśli pochodzą one z regularnie spożywanych zdrowych tłuszczów jednonienasyconych i wielonienasyconych. Należy zminimalizować spożycie produktów spożywczych na bazie węglowodanów. Jeśli masz słodki deser, najlepiej zwróć się do organicznych źródeł glukozy. Istnieją naturalne cukry, które mają działanie uboczne na organizm. A zdrowe nawyki żywieniowe poprawiają jakość życia!

Oto kilka szybkich faktów dotyczących diety, które każdy powinien znać:

Powoduje, że organizm ludzki przestawia się z wykorzystywania węglowodanów na energię (glikoliza) przez tłuszcz (lipoliza) do aktywnej ketozy.
Schemat żywieniowy prawie całkowicie eliminuje węglowodany z codziennego jadłospisu. Stanowią one tylko 5% całkowitego spożycia kalorii. To około 20 gramów dziennie lub mniej niż jabłko średniej wielkości.
Z drugiej strony białko powinno stanowić 20% porcji jedzenia. Pozostałe 75% pozostaje na zdrowych tłuszczach.

Jakie pokarmy spożywać umiarkowanie, a których unikać podczas stosowania schematu Keto?

pyszne, rybne, jajko, dieta ketonowa

Głównym powodem unikania węglowodanów jest to, że w ten sposób organizm nauczy się spalać tłuszcz na energię. Co znacznie ułatwia zarządzanie kontrolą wagi jakości. Przejście w ketozę może jednak obciążać organizm. Przeciętna osoba potrzebuje od 4 do 6 tygodni, aby przejść z jednego źródła energii na drugie.

Oczywiście proces ten nie wpływa na organizm ludzki. Należy jednak pamiętać o następujących negatywnych skutkach ubocznych:

 • Ogólne poczucie zmęczenia, znużenia i senności;
 • Łatwa drażliwość, częste wahania nastroju, niepokój i niecierpliwość;
 • Chwilowy nieprzyjemny zapach potu i śliny;
 • Suchość w ustach i ciągłe pragnienie;
 • Zwiększona potrzeba chodzenia do pokoju dziecięcego i dziewczęcego;

Poniżej znajduje się krótka lista produktów spożywczych, których należy unikać za wszelką cenę podczas diety ketonowej:

 • Cukier i słodycze: obejmuje to również tradycyjnie uważane za „zdrowe” produkty, takie jak miód, syrop klonowy i z agawy.
 • Jakikolwiek towar na bazie pszenicy: nie sięgaj po ziarna pszenicy, owies, ryż i kukurydzę, kiedy idziesz do sklepu spożywczego.
 • Podstawowe produkty: chleb, makaron i spaghetti.
 • Wszystkie dania gotowe, półprodukty i gotowe do przyrządzenia.

lekarz, ciśnienie krwi, jabłko, ser

Oto krótka lista przykładów produktów, które można spożywać umiarkowanie:

 • Produkty mleczne : mleko pełne, ser biały i żółty oraz jogurt.
 • Warzywa średnioskrobiowe: dostosuj spożycie marchwi, buraków, pasternaka, grochu, karczochów i ziemniaków, nawet jeśli są one zwykle uważane za wartościowe.
 • Rośliny strączkowe i ich pochodne: W umiarkowanych ilościach spożywaj fasolę, ciecierzycę, soczewicę, orzeszki ziemne.
 • Orzechy i nasiona: Nie przesadzaj ze spożyciem migdałów, orzechów nerkowca, orzechów włoskich, pestek dyni i słonecznika.
 • Owoce: Banany i melony.

Jakie pokarmy są zalecane w diecie ketogenicznej?

Dieta ketonowa to nie tylko ograniczenia. Istnieje duży wybór produktów mięsnych, mlecznych i roślinnych, z których każdy może swobodnie wybierać. Zdecydowanie zaleca się, aby wszystkie pochodziły ze źródeł organicznych. Również za wyhodowanie w ekologicznym środowisku zbliżonym do naturalnego. Nie zapomnij skoncentrować się na tłuszczach jednonienasyconych i wielonienasyconych. Będą nowym źródłem energii dla Twojego organizmu!

Żywność i przyprawy, które mogą swobodnie spożywać nieograniczoną ilość:

 • Tłuszcze, polewy i aromaty: Oliwa z oliwek, olej kokosowy i awokado oraz sam owoc awokado.
 • Białka: czerwona wołowina, jajka, ryby.
 • Warzywa niskopoziomowe: zielone warzywa liściaste i warzywa kapustne (brokuły, jarmuż, kalafior, brukselka i ogórki).

Zdrowie wewnętrzne odbija się i świeci na zewnątrz!

orzechy, keto

Czy wiesz, że stan naszej skóry jest jak lustrzane odbicie jakości jedzenia, które spożywamy na co dzień? Szczególnej pielęgnacji wymaga również skóra właściwa. Zwłaszcza po trzydziestych urodzinach, kiedy nasz metabolizm naturalnie zwalnia. Kiedy pory są zatkane i często cierpisz na trądzik, zwykle oznacza to, że coś w Twoim stylu życia musi się szybko zmienić. Dieta ketogeniczna to dobry sposób na oczyszczenie organizmu i powrót do formy. Chociaż proces przejścia może początkowo obciążać organizm, może również promować jego prawidłowe funkcjonowanie. Zwłaszcza w przypadku niektórych chorób przewlekłych.

Nauka ustaliła, że ​​pomaga poprawić stan osób z chorobą Parkinsona i Alzheimera, cukrzycą typu 2 i padaczką. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, najlepiej poczekać z wypróbowaniem schematu ketogenicznego. A jeśli potrzebujesz naturalnego produktu do modelowania sylwetki, który wygładzi przejście w tryb keto, zawsze możesz polegać na rozpuszczalnych tabletkach do cięcia Keto Light Plus.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *