Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

„Dobre” kwasy tłuszczowe omega-3 – dobre dla serca!

„Dobre” kwasy tłuszczowe omega-3 – dobre dla serca!

Nazywamy to „dobrymi” kwasami tłuszczowymi omega-3, głównie ze względu na ich dobroczynne działanie na serce i układ sercowo-naczyniowy. Są rodzajem kwasów tłuszczowych, które występują głównie w produktach rybnych. Nasz organizm ich nie wytwarza, ale bardzo dobrze na to oddziałują. Z tego powodu często słyszymy, że ludzie szukają sposobu, aby je zdobyć, zarówno poprzez dietę i większą ilość spożywanych ryb, jak i poprzez naturalne produkty z zawartością kwasów tłuszczowych omega-3.

Prawda jest taka, że ​​kombinacja omega-3 kryje w sobie trzy rodzaje kwasów tłuszczowych (kwas alfa-linolowy i dwie jego pochodne). Te z kolei należą do grupy „dobrych” tłuszczów. Oznacza to, że są pożyteczne dla organizmu i przyczyniają się do dobrej kondycji całego organizmu. Mają zdolność przyspieszania metabolizmu i wzmacniania procesu spalania nadmiaru kalorii z organizmu. Są dobre dla serca i dobrego cholesterolu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym są kwasy tłuszczowe omega-3 i jakie są ich inne korzystne właściwości, ten artykuł jest dla Ciebie.

Kwasy tłuszczowe oleju rybnego Omega 3 – co to jest?

Kwasy Omega 3 z trawy

Olej rybny, czyli omega 3, to wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Weź udział w wielu ważnych procesach biochemicznych.

Kwasy te nie mogą być syntetyzowane w organizmie z innych nieistotnych substancji. Oznacza to, że kwasy tłuszczowe omega 3 zawarte w oleju rybim nie powstają w naszym organizmie, ale jest to niezbędne. Oczywiście istnieje kilka sposobów ich dodania.

Ustalono, że organizm człowieka ma zdolność szybszej syntezy Omegi 3, w przypadku gdy równolegle do tej syntezy przepływa kwas tłuszczowy Omega 6. Dlatego wiele osób chce skorzystać z naturalnych produktów, które zawierają Omegę 3 olej rybny, 6 i 9 kwasów tłuszczowych razem.

Do czego służą Omega-3?

Kwasy omega-3 mogą być stosowane w wielu przypadkach. Są niezwykle zdrowe, a ich zastosowanie może być różne. Jeśli mamy udzielić najdokładniejszej odpowiedzi, to według wielu badań, takich jak naukowcy z Nowego Jorku, kwasy tłuszczowe omega-3 mogą być stosowane do ochrony nas przed chorobami takimi jak rak, choroba Alzheimera, zapalenie stawów, utrzymywanie młodości skóry i świeży. Ale jedną z najważniejszych korzyści płynących z kwasów tłuszczowych omega-3 jest utrzymanie zdrowia układu sercowo-naczyniowego i serca.

Korzyści Omega-3 dla zdrowego serca?

Korzyści dla serca omega-3

Kwasy tłuszczowe omega-3 zawierają składniki odżywcze, które mogą być bardzo korzystne dla zdrowego serca. Zmniejszają stany zapalne w organizmie, w tym w naczyniach krwionośnych i ustroju, w przeciwnym razie mogą je uszkodzić, co z kolei prowadziłoby do złożonych chorób, z ryzykiem udaru i zawału serca. Z tego powodu wiele osób decyduje się jeść więcej ryb, które zawierają kwasy omega-3 – sercowe pozy kwasów tłuszczowych są tak liczne! Oto główne z nich:

 • Zmniejszyć trójglicerydy, kobieta je awokado
 • Niewielki spadek ciśnienia krwi;
 • Zmniejszenie krzepliwości krwi;
 • Niższe ryzyko udaru i niewydolności serca;
 • Równowaga nieregularnego bicia serca.
 • Ryboflawina, która znajduje się również w rybach, ma również właściwości równoważące ton i energię w ciele. Z tego powodu znajduje się również w kapsułkach z bioformułą FrioCard i CardiLine.

Kwasy omega-3 dbają o zdrowie mózgu i układu krążenia. Pełnią również ważną funkcję ochrony nas przed chorobami, takimi jak rak, choroba Alzheimera, udar, zapalenie stawów i inne choroby zwyrodnieniowe.

Można też powiedzieć, że kwasy omega-3 mają ogromne znaczenie z estetycznego punktu widzenia. Wspomagają młodość, świeżość i blask skóry, paznokci i włosów. Nie w ostatniej kolejności kwasy te wspomagają krążenie krwi w skórze głowy i powierzchni podskórnej, dbają o regenerację komórek itp.

Ważne jest, aby ludzie wiedzieli, że istnieją różne rodzaje kwasów tłuszczowych Omega-3. Każdy z nich wyróżnia się charakterem, składem, przeznaczeniem i efektem użytkowym.

Oprócz Omega-3 dla serca – Jakie inne korzyści mają kwasy tłuszczowe?

Kwasy omega-3 mają inne zalety: nie są wybierane przypadkowo przez miliony ludzi na całym świecie. Jak już wspomniano, nauka zbadała również liczne i potwierdziła korzyści płynące z omega-3, nie tylko dla serca. Poniżej wymienimy niektóre z najważniejszych i widocznych korzyści, jakie kwasy tłuszczowe Omega-3 mają dla naszego organizmu:

 • Nawilż skórę i zachowaj miękkość i pulchność 369
 • Zmniejszyć stan zapalny
 • Rozszerzyć naczynia krwionośne
 • Zmniejszyć złogi tłuszczu w organizmie
 • Dodaj blasku włosom
 • Wzmocnij włosy
 • Równoważy pH skóry głowy, a tym samym chroni ją przed podrażnieniami
 • Niższy poziom „złego” cholesterolu w organizmie
 • Stymuluj wzrost mięśni

Jak widać, właściwości i korzystnego wpływu kwasów Omega-3 na organizm jest wiele. Ich dobroczynny wpływ na mięśnie i kości jest powodem, dla którego sportowcy kładą nacisk na spożycie różnych produktów spożywczych bogatych w te kwasy.

Ile Omega-3 dziennie jest zalecanych?

Omega 3

Odpowiedź na to, jaka ilość omega-3 jest zalecana dziennie, nie może być konkretna. To zależy od Twojego stylu życia. Przede wszystkim ważne jest spożywanie owoców morza i roślinnych źródeł omega-3.

Opinie naukowców na temat zalecanej dawki omega-3 dziennie mogą się różnić. Niektórzy zalecają 250mg, a inni 1g. Prawdopodobnie najlepiej jest być w środku i wziąć 500mg. a jeszcze lepiej, jeśli obejmuje to również kwasy tłuszczowe omega-3, 6 i 9. Włoskie badanie skupiające się na osobach z problemami z sercem przyjmujących 850 mg omega-3 dziennie przez trzy i pół roku wykazało, że zmniejsza to prawdopodobieństwo ataku serdecznie w półtora roku z nich. Dla osób, u których poziom trójglicerydów jest wysoki, zalecana jest jeszcze wyższa dawka – do 3000-4000mg dziennie. Ale w tym przypadku nie powinni samodzielnie przyjmować takich ilości omega-3, ale najpierw skonsultować się z lekarzem.

Jeśli jesteś miłośnikiem ryb, żyj zdrowo i jedz co najmniej dwie porcje tygodniowo, Twój organizm powinien otrzymywać wystarczającą ilość kwasów tłuszczowych omega-3. Rybą najbogatszą w kwasy omega-3 jest łosoś, a następnie śledź i tuńczyk. W takim przypadku nie powinieneś być tak zainteresowany tym, jak zalecane są omega-3 dziennie, ale po prostu prowadź zdrowy tryb życia!

Jak wybrać pokarmy bogate w omega-3?

Pokarmy bogate w Omega-3

Wśród najpopularniejszych pokarmów omega-3 będących naturalnym źródłem tego typu kwasów tłuszczowych znajduje się kilka rodzajów ryb. Sam masz możliwość określenia źródła, z którego możesz karmić swój organizm tą cenną substancją. Pokarmy bogate w kwasy omega-3 zawarte są w dużych ilościach oraz w owocach morza. Jako źródła roślinne i bogate w pokarmy omega-3 są również różne rodzaje orzechów (orzechy włoskie, migdały, pestki dyni), nasiona lnu i jajka itp.

Pamiętaj, że istnieje również szereg naturalnych produktów, które dzięki użytecznym ekstraktom mogą odżywić Twoją skórę i całe ciało. Dobrym przykładem są FrioCard i CardiLine, które w naturalny sposób zawierają formułę na energię. Ich składniki mają również pozytywne działanie na układ sercowo-naczyniowy. Naturalne produkty są ważnym składnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu, dlatego ich regularna podaż powinna być jednym z Twoich priorytetów w kuchni.

Odpowiedź jest prosta: jedz więcej ryb!

Ryby często nie są obecne w codziennych posiłkach wielu z nas. A można go przygotować na wiele sposobów: grillowaną rybę, piekarnik lub zupę! Wymieszaj szybką sałatkę z rybą, po prostu mieszając sałatę lodową, kukurydzę, cebulę i tuńczyka. Te małe kroki mogą nam pomóc w uzyskaniu przynajmniej niektórych kwasów tłuszczowych omega-3, które jednak będą bardzo pomocne!

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *