Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

Domowe sztuczki do czyszczenia kamienia nazębnego

uśmiechająca się dziewczyna

Uśmiech zdobi człowieka, a to wcale nie jest stare powiedzenie. Nie ma nic przyjemniejszego niż piękny, szczery uśmiech, uśmiechnięty perłową bielą zdrowych zębów. Ale nie zawsze to, co widzimy na wystawie, jest autentyczne. Za uśmiechem nie zawsze kryje się to samo, co nam pokazano.

Tatar to problem ukryty, tajny i bardzo nieprzyjemny. Można to rozpoznać po szorstkości, jaką odczuwamy, gdy wpychamy język przez zęby. Jest to prawdopodobnie najczęstszy problematyczny stan, na który może cierpieć jama ustna. Ze swej natury kamień nazębny jest sztyftem, który gromadzi się z resztek jedzenia, martwych komórek i różnych substancji, takich jak węglan wapnia i fosforan wapnia.

Początkowa przyczepność jest miękka i można ją łatwo usunąć. Utwardza ​​się pod wpływem soli wapnia, co prowadzi do efektywnego gromadzenia się tzw. „kamienia”. Zaleca się jego usunięcie z fachową interwencją, co gwarantuje jej usunięcie.

Miło wiedzieć, że…

Nawet jeśli usuniesz kamień nazębny przez dentystę, nie można zapobiec gromadzeniu się kleju, bez względu na to, jak dobra jest Twoja higiena jamy ustnej. Ale jeśli nie będziesz regularnie usuwać kamienia nazębnego, doprowadzi to do pojawienia się ostrego nieświeżego oddechu, próchnicy, problemów z dziąsłami i szeregu innych nieprzyjemnych stanów, które wpływają na zdrowie zębów. Jednym z najskuteczniejszych produktów na rynku, służącym do kompleksowej pielęgnacji całej jamy ustnej, zębów i dziąseł, są licówki Perfect Smile.

Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych sposobów na pielęgnację zębów w domu. Oczywiste jest, że samo mycie zębów nie wystarczy, więc ludzie znaleźli również te sprytne domowe sposoby na kamień nazębny.

kobieta, uśmiech, zęby teraz, pierwsza

1. Węgiel aktywny

Jeśli pasjonujesz się produktami do higieny jamy ustnej i bardzo Ci zależy, to musisz znać stosunkowo nowe zjawisko. Mianowicie: aplikacja węgla aktywnego w pastach, a nawet we włosach szczoteczek do zębów. Ale jeśli nie masz pewności, który produkt jest najlepszy, możesz po prostu samodzielnie nałożyć węgiel aktywowany.

O jego skuteczności decyduje fakt, że jest silnym oczyszczającym środkiem przeciwbakteryjnym. Można go kupić w dowolnej aptece. Jego stosowanie zabija bakterie i powstrzymuje infekcje.

Przepis:

1 kapsułkę węgla aktywowanego namoczyć w 30 ml (lub 2 łyżkach stołowych) wody. Wystarczająco zwilżyć, aż do uzyskania jednorodnej pasty. Myj zęby mieszanką zamiast zwykłej pasty i pozwól jej działać do 5 minut. Stosuj 2-3 razy w tygodniu.

węgiel aktywny, szczoteczka do zębów

2. Drożdże piwne

Usta są pożywką dla bakterii i drobnoustrojów, jakkolwiek bardzo staramy się zachować higienę jamy ustnej. Skład drożdży piwnych sprawia, że ​​jama ustna jest niekorzystnym środowiskiem do rozwoju bakterii i infekcji. Jest w stanie zmiękczyć stałe pozostałości, które zaczęły tworzyć kamień nazębny.

Przepis:

1 łyżkę drożdży piwnych (około 15g) wymieszać z pół łyżeczki soli (2g) i obie stopniowo wymieszać z wodą, aż do uzyskania jednorodnej masy. 2 razy dziennie przez 1 tydzień myj zęby powstałą pastą, aby zapobiec tworzeniu się kamienia nazębnego.

drożdże piwne w szklance

3. Olej kokosowy i soda oczyszczona

Olej kokosowy od dawna uważany jest za panaceum i stosuje się go do całej gamy produktów kosmetycznych i higienicznych, które przychodzą na myśl. Ale czyszczenie zębów ma naprawdę poważne zalety. Jego skład w połączeniu z aktywną mocą wodorowęglanu sodu niszczy bakterie, oczyszcza zęby z resztek jedzenia i nadaje im naturalną biel.

Przepis:

Pół łyżeczki sody oczyszczonej miesza się z 1 łyżką oleju kokosowego i trzema kroplami olejku miętowego. Delikatnie wymieszaj miksturę, aż uzyskasz jednorodną pastę. Używaj go raz dziennie przez tydzień jako pastę do zębów.

Olej kokosowy i soda oczyszczona

Chroń swój uśmiech przed kamieniem nazębnym

Żółtawe ciało stałe jest substancją bakteryjną, która może prowadzić do poważnych infekcji, nieprzyjemnego oddychania i całkowitego dyskomfortu, tworzenia się ubytków i znacznie poważniejszych problemów z zębami. Kiedy nasze zęby nie są zdrowe, nie trzeba mówić, ponieważ my też nie czujemy się dobrze.

Bakterie w zębach mogą prowadzić do zatruć bakteryjnych, wrzodów i zaburzeń odżywiania. Głównie dlatego, że problemy z zębami uniemożliwiają nam normalne odżywianie. A na koniec dnia – sprawiają, że nie czujemy się komfortowo z naszym uśmiechem.

białe uśmiechy

Możesz zapomnieć o niewygodzie zębów, które wyglądają na zgniłe, lub o horrorze bycia zawsze blisko, bo z twoich ust lew zgnilizny. Wystarczy zapewnić im lepszą opiekę. A dlaczego nie zacząć zmagać się z kamieniem nazębnym w domu? Zawsze możesz użyć naturalnych produktów, takich jak InstaWhite, aby uzyskać szybsze rezultaty i jasny, biały uśmiech.

 

 

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *