Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

Guarana

GuaranaW ostatnich latach guarana dotarła również na rynek europejski i bezpośrednio z Ameryki Południowej. Spróbujmy wspólnie dowiedzieć się, jakie są realne korzyści i właściwości tej rośliny, takie jak silne działanie energetyzujące, podobne do kofeiny.

Wśród najbardziej znanych i cenionych właściwości guarany, której naukowa nazwa to paullinia kubańska, roślina pochodząca z Ameryki Południowej i pochodząca z regionów wchodzących w skład puszczy amazońskiej, jest jej działanie „pobudzające” będące podstawą jej stosowania jako składnik naturalnych suplementów oraz w słynnych „napojach energetyzujących”.

W stanie dzikim roślina guarany rozwija swój wzrost w formie drzewa, którego wysokość może wahać się od 5 do 10 metrów (w uprawie nie przekracza 3 metrów).

Nasiona guarany pozyskiwane są z dojrzałych owoców rośliny suszonych na słońcu, jednak ich przygotowanie zmienia się w zależności od kraju pochodzenia samej rośliny. Zgodnie z tradycją brazylijską nasiona są prażone, szatkowane i nawilżane do uzyskania czerwonawej pasty, która jest następnie suszona. Jednak w typowym przygotowaniu Wenezueli nasiona guarany miesza się z mąką z manioku i pozostawia do fermentacji przed ponownym wysuszeniem. W sklepach można znaleźć roślinę guarany w postaci syropu, ekstrahowaną, skompresowaną i jak wielu wie, jako główny składnik najsłynniejszych napojów energetycznych.

Historia Guarany

GuaranaPoczątki guarany sięgają odległej przeszłości, która prowadzi do starożytnych mieszkańców Amazonii. Byli mocno przekonani, głównie ze względu na bardzo charakterystyczny wygląd nasion rośliny, że guarana narodziła się z oczu ich bogów. W rzeczywistości legenda mówi, że dwóch tubylców w młodym wieku, którzy należeli do dwóch różnych plemion, zakochało się w sobie do szaleństwa. Próbując spełnić swoje marzenie o miłości, oboje uciekli i wpadli na ogromną anakondę, która uwięziła ich w swoich zwojach, zabijając ich.

Członkowie obu plemion rzucili się na to miejsce, przywoływali boginię piękna, która poruszona uczuciami dwojga kochanków sprawiła, że ​​wyrosła piękna roślina. Roślina ta od tamtej pory wydaje wspaniałe owoce, które według legendy otwierają się jak czarne oczy zakochanej dziewczyny.

Guarana: właściwości i korzyści

Jak już wspomniano i wiadomo, główna cecha i główna właściwość owocu guarany dotyczy działania energetyzującego, które upodabnia go do kofeiny. Ekstrakt jest zatem używany jako prawdziwy naturalny napój energetyczny, ale może być uwalniany w organizmie znacznie wolniej, co pozwala przedłużyć jego skuteczność. Jego spożycie pomogłoby w poprawie zdolności zapamiętywania oraz wspomaganiu uwagi i koncentracji.
Oprócz działania stymulującego i jednocześnie pobudzającego, ten konkretny owoc ma również niezwykłe właściwości odchudzające, moczopędne, kardiotoniczne i przeciwutleniające. Jest również uważany za bardzo przydatny w przypadku zaparć, a także do detoksykacji jelit.

Guarana: przeciwwskazania

Spożywanie ekstraktu z tego owocu na ogół nie jest zalecane dla dzieci i ogólnie dla osób cierpiących na nadczynność tarczycy. Ze względu na stymulujące działanie, stosowanie produktów zawierających pochodne tej rośliny mogłoby w niektórych przypadkach pogorszyć stan osób cierpiących na tachykardię i kołatanie serca, a także pogorszyć stan osób cierpiących na bezsenność lub cierpiących na ataki biegunki..

Guarana: zalecane dawki

GuaranaProszek:
Dawka powszechnie wskazana dla tych, którzy przyjmują go przez długi czas, z przerwami około dwóch tygodni, wynosi mniej więcej 3 gramy.
Tak naprawdę wystarczy rozpuścić łyżkę proszku guarany w około pół szklanki wody lub nawet w soku owocowym. Można go przyjmować raz lub dwa razy dziennie i wskazane jest picie na pusty żołądek.


Napój energetyczny:

Guarana jest podstawowym składnikiem różnych napojów energetycznych i suplementów, które są obecne na rynku od wielu lat.

Radzimy nie spożywać więcej niż dwóch puszek dziennie (ale to zależy od stężenia guarany w napoju).

Guarana dla sportu:
Ten produkt jest często stosowany jako suplement do leczenia objawów spowodowanych zmęczeniem oraz zwiększenia uwagi i koncentracji. Ci, którzy uprawiają sport, uzyskują regenerujący i prawdziwie energetyzujący efekt znacznie szybciej i przy znacznie wolniejszym uwalnianiu dzięki następującej recepturze:

  • 1 łyżeczka proszku guarany;
  • 1 łyżeczka drożdży piwnych;
  • 3 łyżeczki miodu;
  • 1 łyżeczka kiełków pszenicy;
  • 1 łyżeczka wody najlepiej naturalna;

Przygotowanie: zmiksuj wszystkie składniki w blenderze. Otrzymany związek można przyjmować codziennie na pusty żołądek. Jednak bardzo ważne jest poznanie wszelkich przeciwwskazań i wszelkich skutków ubocznych, których prawdopodobieństwo oczywiście wzrasta wraz ze wzrostem przyjmowanej dawki. Musimy więc zwracać baczną uwagę na nudności, bóle brzucha, niepokój i biegunkę. W takich przypadkach należy przerwać jego przyjmowanie i skonsultować się z lekarzem.

Ciekawostka: w ostatnich latach napoje na bazie guarany stały się prawdziwymi narodowymi trunkami Brazylii. Ich rynek jest naprawdę ogromny i odnosi ogromne sukcesy, biorąc pod uwagę, że w przeszłości nawet amerykańska firma Coca-Cola próbowała produkować i sprzedawać niektóre ze swoich własnych marek napojów na bazie guarany.
Istnieje zatem kilka napojów energetyzujących na bazie guarany i innych silnie stymulujących substancji. Musimy jednak być bardzo ostrożni, ponieważ te napoje, jeśli są nadużywane, mogą prowadzić do skutków takich jak: nietolerancja ortostatyczna (tj. Trudności w staniu), utrata przytomności, nudności, zawroty głowy, przejściowa utrata wzroku itp. Jednak objawy te znikają, gdy przestajesz pić.

Guarana i jej skutki seksualne

Ponieważ guarana ma wpływ na ciśnienie krwi, a w szczególności na podwyższenie niskiego ciśnienia krwi, przez wielu jest używana jako stymulator pożądania seksualnego. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ może stymulować diurezę i ma działanie ściągające. Możesz również spożywać ten owoc z kroplami Casanova, aby uzyskać lepsze rezultaty.

Guarana na odchudzanie

Guarana działa również silnie pobudzająco na centralny układ nerwowy. Pozwala to, jeśli jest przyjmowane w małych ilościach, przeciwdziałać poczuciu głodu i pomagać tym, którzy borykają się z trudnościami diety niskokalorycznej. Wydawałoby się również, że owoc ten jest w stanie oddziaływać na procesy uwalniania tłuszczów we krwi (z tego powodu jest przyjmowany jako suplement, sam lub z innymi substancjami). Możesz również spożywać ten owoc z IdealSlim, aby uzyskać lepsze wyniki.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *