Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

Jak oczyszczać się herbatą

oczyść herbatą

Coraz częściej słyszymy o programach detoksykacji i detoksykacji, przydatnych do usuwania z organizmu szkodliwych toksyn, które gromadzą się z nieskończonej liczby powodów i wydają się tak trudne do wyeliminowania.

W rzeczywistości poza uciążliwymi programami detoksykacyjnymi, prawdę mówiąc, często skomplikowanymi, istnieje sposób na naturalne oczyszczenie organizmu za pomocą napoju, który powszechnie spożywamy z przyjemnością i którego prawdziwe i liczne korzyści zna niewielu……. Herbata.

Zobaczmy więc, jak odtruć nasz organizm tym dobroczynnym naparem w jego różnych właściwościach.

Zielona herbata

W pewnym momencie prawdopodobnie słyszałeś o tym magicznym eliksirze, jakim jest zielona herbata. Wyposażony w przeciwutleniacze, witaminy i ogólne korzyści, stał się towarzyszem przygód wielu bywalców siłowni i zwolenników zdrowej diety.

Oto niektóre cechy zielonej herbaty:

  • Wspomaga spalanie tłuszczu – właściwości przeciwutleniające herbaty przyspieszają metabolizm, co skutkuje zwiększonym spalaniem energii, nawet gdy nie jest aktywna.
  • Poprawia odporność – przydatne przy grypie i przeziębieniu.
  • Zapewnia korzyści w walce z artretyzmem i cukrzycą.
  • Nawadnia – wbrew powszechnemu przekonaniu zielona herbata jest w stanie zapewnić głębokie nawilżenie całego organizmu.
  • Oferuje korzyści neurologiczne – pomagając zapobiegać chorobom zwyrodnieniowym i neurologicznym, takim jak choroba Alzheimera.

To tylko niewielka część korzyści płynących z ciągłego spożywania zielonej herbaty.

Japońska herbata matcha

Wypicie filiżanki herbaty Matcha jest równoznaczne z wypiciem 10 filiżanek zielonej herbaty!

Herbata Matcha jest niezwykle popularna w Japonii, a także staje się bardzo popularna na całym świecie ze względu na jej zdolność do wzmacniania reżimów detoksykacji.

Oto niektóre z głównych zalet herbaty Matcha:
  • Oferuje dużą ilość przeciwutleniaczy zwanych katechinami, które pomagają przeciwdziałać działaniu niebezpiecznych wolnych rodników w organizmie.
  • Zapobiega chorobom serca poprzez obniżenie poziomu LDL lub złego cholesterolu.
  • Wspomaga spalanie tłuszczu poprzez zwiększenie termogenezy z 8-10% do 35-43%.
  • Zawiera 5 razy więcej L-teaniny, aminokwasu bardzo przydatnego w czynnościach neurologicznych, w porównaniu ze standardową zieloną herbatą.

Program detoksykacji

Program detoksykacji organizmu herbatą należy przeprowadzić w 2 różnych momentach: rano z działaniem odświeżającym i wieczorem oczyszczanie jelita grubego (o czym przekonamy się w następnym rozdziale).

Poranny poczęstunek powinien koncentrować się na uzupełnieniu witamin i elektrolitów utraconych podczas wieczornego oczyszczania jelita grubego, nie zablokowanie pełnego potencjału całego programu detoksykacji herbatą.

Orzeźwiająca herbata powinna zawierać mieszankę składników o wysokim poziomie przeciwutleniaczy, witamin i innych dobroczynnych substancji. Herbata Matcha jest generalnie kluczowym składnikiem orzeźwiającej porannej herbaty, być może z dodatkiem innych składników, takich jak: jagoda acai, żeń-szeń, jęczmień i spirulina. Smak może nie być tak wspaniały, więc jeśli potrzebujesz czegoś, aby zmienić smak tego napoju, warto dodać: stewię (naturalny słodzik), miód, morwy, imbir w proszku lub sok z cytryny.

Oczyszczanie jelita grubego może wydawać się dość przerażającą praktyką, ale w przypadku detoksykacji całego ciała herbatą ten krok jest niezbędny, aby pozbyć się codziennego nagromadzenia toksyn, metali i odpadów. Podobnie jak w przypadku porannego odświeżacza, napój oczyszczający jelita grubego powinien mieć kluczowy składnik: liście senesu, które zapewnią efekt przeczyszczający.

Stworzenie zbilansowanej mieszanki, również w tym przypadku jest niezbędne do zwiększenia skuteczności tej herbaty, dlatego wskazane jest dodanie do liści senesu niektórych z tych składników: suszonej skórki pomarańczy, mniszka lekarskiego, liści pokrzywy, trawy cytrynowej i korzenia lukrecji. Te składniki nie tylko pomagają wszystkim nadać herbacie smak, ale także zwiększają jej działanie i korzyści w zakresie oczyszczania jelita grubego.

Dzienna dawka

Teraz, gdy znasz już zalety i moc herbaty detoksykującej, musisz wiedzieć, jak jej używać i jak najlepiej dopasować ją do swojego codziennego stylu życia. Przekonasz się, że to właściwie nic trudnego!

Rano: Zaraz po przebudzeniu zagotuj wodę, dodaj plasterki cytryny i imbir i wypij. Pomoże to obudzić narządy i rozpocząć metabolizm. Odczekaj 20 minut i przygotuj poranną herbatę orzeźwiającą, która dostarczy Ci antyoksydantów, witamin i energii, których potrzebujesz na resztę dnia.

W ciągu dnia: Pij więcej filiżanek zielonej herbaty w ciągu dnia, zarówno zielona, ​​jak i biała herbata są w porządku, chociaż ta pierwsza jest preferowana z powyższych powodów.

Wieczorem: Przygotuj swoją ulubioną mieszankę oczyszczającą okrężnicę zgodnie z powyższym opisem i wypij filiżankę przed snem.

Postępuj zgodnie z tą rutyną przez 7, 14 lub 28 dni, a wkrótce odkryjesz nadchodzące korzyści.

Pamiętaj, że tak jak w przypadku każdego innego programu detoksykacji, konieczna jest również zmiana diety poprzez wyeliminowanie śmieciowego jedzenia i tych powszechnie znanych jako niezdrowe. Te same wyniki można osiągnąć stosując Germixil.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *