Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

Jak przyspieszyć wzrost włosów

włosy, objętość, kobieta90% z nas przynajmniej raz w życiu doświadczyło desperacji z powodu nieudanej fryzury. Ale nie tylko to, jeśli na zawadiacką fryzurę z krótkim przycięciem zabieramy maksymalnie godzinę, jeśli chcemy wrócić do długich długich włosów i będziemy musieli poczekać (jeśli wszystko pójdzie dobrze sposób) przynajmniej kilka lat! To najróżniejsze oczekiwania podyktowane surowym prawem wzrostu włosów. Ale nie zniechęcaj się, jest coś, co naprawdę działa, co możemy zrobić, aby włosy rosły szybciej.

Jak wielu z Was wie (zwłaszcza kobiety) na blogach, forach poświęconych urodzie, na różnych kanałach You Tube, w książkach i czasopismach jest wiele (czasem zbyt wiele) artykułów, które dzięki górno brzmiącym tytułom obiecują więcej lub mniej cudownych środków, aby Twoje włosy rosły kilka centymetrów każdego miesiąca. Wszystko fałszywe! W tym artykule nie obiecujemy ujawnić tajemnicy Roszpunki, ale proponujemy szereg wskazówek, które bezpośrednio przetestowaliśmy i które naprawdę zadziałały.

Jak już wspomnieliśmy, magia nie istnieje, ale bardziej niż mówiąc o produktach i „postawach” sprzyjających wydłużaniu włosów, chcemy przez chwilę skupić się na tych, które spowalniają wzrost lub w niektórych przypadkach mu zapobiegają. Istnieje zatem wiele środków ostrożności i produktów, które mogą pomóc wyeliminować te czynniki, które nie powodują, że nasze włosy rosną w pełni. Oto one dla ciebie.

Aby uzyskać lśniące i lśniące włosy, wybierz naturalne produkty, takie jak MaxiGrow czy Hair Perfecta !

WZROST WŁOSÓW

rosnące włosyPrzede wszystkim, aby zrozumieć, jak sprawić, by nasze włosy rosły szybciej lub jak zwiększyć ich ilość, konieczne jest zrozumienie, jak działa skóra głowy i cebulki.

Zgodnie z przewidywaniami, nasze wysiłki nie powinny zatem skupiać się na kupowaniu produktów, które obiecują ożywić wzrost włosów lub nawet wydłużyć już istniejące.

Trzeba popracować nad „zdrowiem” skóry głowy, ukrwieniem skóry głowy i wytrzymałością samej struktury włosa. Dzięki temu w krótszym czasie będziesz mieć piękne, lśniące, mocne, puszyste i dłuższe włosy.

PRAWIDŁOWO UMYĆ WŁOSY

umyj włosyZacznijmy od najprostszej rzeczy. Jednym z nawyków, które należy przyjąć, jest to, że naprawdę bardzo ważne jest masowanie skóry głowy okrężnymi ruchami podczas mycia szamponem.

W ten sposób w łatwy i darmowy sposób skutecznie pobudza krążenie krwi, co pomaga skórze głowy odżywić rosnące włosy. Najlepszy ruch do wykonania zaczyna się od karku. Polega na wykonywaniu jednocześnie wszystkimi palcami małych okrężnych ruchów aż do czoła i skroni.

Etapy wzrostu włosów

Bardzo ważne jest zrozumienie cyklu wzrostu włosów, aby rozpoznać i zrozumieć wiele problemów, z którymi borykają się włosy. Cykl wzrostu włosów składa się z trzech odrębnych faz: Anagen, Catagen i Telogen.

 • Faza anagenowa: Twoje włosy rosną około centymetra na miesiąc i szybciej latem niż zimą. Faza wzrostu, czyli faza anagenowa, trwa średnio 3-5 lat, przy średniej długości włosów 30-70 centymetrów. Faza anagenowa jest zazwyczaj dłuższa u Azjatów i może trwać do 7 lat, a włosy mogą urosnąć do 1 metra.
 • Faza katagenu: Pod koniec fazy anagenu włosy wchodzą w fazę katagenu. Krótka faza przejściowa, która trwa około dziesięciu dni.
 • Faza telogenu: Wreszcie, włosy wchodzą w fazę telogenu, fazę spoczynku, kiedy włosy są uwalniane i wypadają. Pęcherzyk pozostaje wówczas nieaktywny przez 3 miesiące, po czym proces rozpoczyna się od nowa. Każdy mieszek włosowy jest niezależny i przechodzi cykl wzrostu w różnym czasie, inaczej wszystkie włosy wypadłyby w tym samym czasie. Zamiast tego w zdrowych włosach średnio dziennie traci się do 80 włosów.

Wypadanie włosów, przerzedzenie włosów i problemy ze wzrostem pojawiają się, gdy cykl wzrostu zostaje przerwany. Może to być spowodowane stanami, takimi jak brak równowagi metabolicznej, choroba lub złe odżywianie.

ODPOWIEDNIE PRODUKTY

Ten rodzaj zabiegu, wykonywany z użyciem szamponu, powoduje, że ten ostatni przez długi czas pozostaje w kontakcie ze skórą głowy, dlatego konieczne jest, aby produkt był odpowiedni. Przede wszystkim należy pamiętać, że myjąc włosy, należy mocno kłaść nacisk na cebulki, a mało na długość włosów. W rzeczywistości ważne jest, aby nie wcierać szamponu we wszystkie włosy, tylko delikatnie pogładzić je odrobiną produktu i natychmiast spłukać.

Jeśli z biegiem czasu lub wzrostu zauważyłeś znaczne zmniejszenie włosów i/lub spowolnienie ich wzrostu, możliwe, że przyczyną jest tzw. łupież tłusty.
Ten problem nie ma nic wspólnego z klasycznym łupieżem, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, właśnie dlatego, że… nie widać. To tak naprawdę warstwa nadmiaru sebum, która w uproszczeniu zatyka cebulki włosowe, uniemożliwiając tym samym swobodny wzrost włosów, czyniąc je bardzo cienkimi i łamliwymi. W takim przypadku rozwiązaniem może być zastosowanie szamponów SLS i/lub SLES-free. Uwalniając zatkane pory, włosy będą mogły swobodnie rosnąć (nie tylko te, które już istnieją, ale także te, które jeszcze się nie narodziły), a tym samym umożliwią im rozwój z maksymalną średnicą.

Jeśli natomiast nie masz tego typu problemów, radzimy nie rezygnować z rozmaitych trików, które często okazują się bezużyteczne (np. słynny środek na bazie drożdży piwnych) i wybrać delikatny produkt zdolny do wzmocnienia włosów już od nasady. Dzięki temu Twoje włosy będą mocne, zdrowe i trudne do złamania. W tym samym celu istnieją również produkty w formule sprayu, bez spłukiwania, które są w stanie wzmocnić i pogrubić włosy.

Istnieją produkty, które mogą przyspieszyć wzrost włosów… Naturalnie

Natura zabiera, natura daje. Opierając się na tej zasadzie, jak w przypadku wszystkiego, co dotyczy relacji między naturą a człowiekiem, natura oferuje substancje i produkty zdolne do przywrócenia równowagi w sytuacjach wszelkiego rodzaju kruchości naczyń włosowatych. Od witaminy B12, która dotlenia cebulki włosów z korzyścią dla zdrowego wzrostu, po witaminę C, która wspomaga krążenie krwi w skórze głowy i mieszkach, przyspieszając wzrost włosów. Produkty te, zdolne do przyspieszenia wzrostu włosów, będąc naturalnymi, są szczególnie odpowiednie dla tych, którzy mają delikatną lub już zagrożoną sytuację.

Jak przyspieszyć wzrost włosów

Istnieją metody, a raczej praktyczne rady, aby przyśpieszyć naturalny wzrost włosów. Zobaczmy, jakie one są:

 1. Jedz pokarmy bogate w białko i biotynę;
 2. Używaj łagodnych szamponów;
 3. Spłucz włosy zimną wodą;
 4. Unikaj nadmiernego używania suszarek do włosów i talerzy;
 5. Unikaj używania zbyt agresywnych barwników lub barwników;
 6. Masuj skórę głowy;
 7. Nakładaj maskę do włosów co najmniej dwa razy w miesiącu;
 8. Chroń je przed słońcem odpowiednimi produktami.

PEELING DO SKÓRY: PRAWDZIWA TOCCASANA

Właśnie rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest oczyszczenie zatkanych porów i reaktywacja krążenia. Aby sprzyjać obu rzeczom, istnieją specjalne produkty do peelingu skóry głowy.

Zawsze dążąc do produktów o delikatnych formułach, wystarczy użyć produktu raz w tygodniu. Pomogłoby to odtruć skórę głowy i zintensyfikować działanie masażu, co z kolei uruchomiłoby krążenie.

ZADBAJ O DŁUGOŚĆ

suszenie włosówZarówno dla uzyskania natychmiastowego efektu estetycznego, jak i dla działania „wspomagającego” dla produktów, o których już mówiliśmy, fundamentalne znaczenie ma dbałość o długość. Dla zdrowych i płynących włosów konieczne jest zapobieganie ich łamaniu.

Ochrona przed słońcem jest niezbędna. Stosowanie prostownicy i suszarki do włosów również należy ograniczyć do minimum, a jeśli to niemożliwe, zabezpieczyć włosy konkretnym produktem.

WITAMINY I SUPLEMENTY

Kolejną zasadniczą rolę mogą odegrać suplementy witamin lub podobnych substancji, które wzmacniają zarówno paznokcie, jak i włosy, a tym samym wspomagają ich wzrost. Naszą radą jest zwrócenie się do farmaceuty przed wybraniem tego, który najlepiej odpowiada Tobie i Twojemu problemowi, aby mieć pewność, że jest dla Ciebie odpowiedni.

Czy wszystko jest dla ciebie jasne? Zapewniamy, że te wskazówki nie są tak zwanym „czerwonym śledziem”. Dzięki skrupulatnemu wykonaniu tych kroków na rezultaty nie trzeba będzie długo czekać.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *