Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

Jakie pokarmy zawierają dietę ketogeniczną?

dieta ketogeniczna

Każdy chce być w formie i pozbyć się zbędnych kilogramów i kalorii. Handel udostępnił ogółowi żywność wszelkiego rodzaju. W pobliskim supermarkecie nietrudno znaleźć wszystko, czego potrzebujemy, aby trzymać się planu posiłków. Popularność diet jest zwykle zdeterminowana tym, jak skutecznie pomagają nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Jednym, który zyskał dużą popularność w ostatnich latach, jest keton, często określany po prostu jako keto. Ale co to właściwie jest?

Większość z was powinna wiedzieć, że organizm ludzki pozyskuje energię przede wszystkim dzięki gromadzeniu zapasów węglowodanów (cukru). Odkładają się w wątrobie, która przetwarza je w procesie zwanym glikolizą. Głównym celem diety ketogenicznej jest odwrócenie tej kolejności i zmuszenie organizmu do wykorzystania zapasów tłuszczu w celu uzyskania witalności i zdolności. U większości osób okres adaptacji trwa od 1 do 2 tygodni. Ten rodzaj diety jest ogólnie zalecany osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera, cukrzycę typu 2 i epilepsję w celu złagodzenia ich stanu. Obecny rynek jest zalewany różnego rodzaju produktami, które działają na zasadzie ketozy. Jednym z nich są naturalne kapsułki powlekane zawierające Keto Light Plus.

Co powinieneś wziąć na dietę ketonową?

pełna kobieta

Przełączanie się między dietami zawsze działa nieco stresujące na organizm, bez względu na to, jaka jest. Możesz spróbować detoksykacji za pomocą węgla aktywowanego, zanim przejdziesz do włączenia zasad diety ketonowej do swojej codziennej rutyny, aby łatwiej oczyścić odpady i sprawić, by ogólne wrażenia były przyjemniejsze. Sposób przygotowania żywności jest również bardziej niż istotny dla tego, jak na nas wpływają.

Gotowanie może mieć również swoją toksyczną stronę. Nie zaniedbuj tego i przestudiuj z wyprzedzeniem, które techniki najlepiej pasują do produktów zawartych na liście dozwolonych pokarmów diety ketonowej. Ponieważ jego głównym celem jest przejście od glikolizy poprzez likolizę (rozkład tłuszczu jako źródła energii dla komórek organizmu) do osiągnięcia ketozy, należy wziąć pod uwagę pewne ograniczenia.

Bądź przygotowany na następujące drobne dolegliwości w ciągu pierwszych 2 tygodni adaptacji organizmu do nowej diety:

 • Stopniowy zanik uczucia głodu.
 • Usuwanie zapachu acetonu z płynów ustrojowych.
 • Lekki ból głowy.
 • Częsta potrzeba odwiedzania łazienki.

Naturalnymi sposobami na osiągnięcie przez nasz organizm stanu ketozy są:

1. Przestrzeganie postu.
2. Spożycie nieprzekraczające 25-30g. węglowodany dziennie – około 1-2 kromek białego chleba.

Takie powinny być proporcje składników odżywczych na talerzu – 80% tłuszczu, 15% białka i 5% węglowodanów.

Jak sprawić, by wątroba spalała tłuszcz?

rodzina na rynku

Poniżej wybraliśmy kilka dobrych wskazówek, jak skłonić wątrobę do spalania tłuszczu zamiast węglowodanów, aby nasz organizm nie cierpiał z powodu braku energii.

 1. Skup się na produktach, które zawierają dobroczynne kwasy tłuszczowe Omega-3 : łosoś, śledź, makrela, krewetki, sardynki, homary, owoce morza, awokado, oliwa z oliwek, orzechy i nasiona.
 2. Maksymalna ilość węglowodanów nie powinna przekraczać 30 g. na dzień.
 3. Pij jak najwięcej płynów – od 2 do 4 litrów dziennie, aby nawodnić komórki organizmu.
 4. Uwzględnij również maksymalną ilość białka.
 5. Liczba posiłków na dzień nie powinna przekraczać 3 (trzy).
 6. Znajdź czas na inne spacery na łonie natury, jogę, jogging i pilates.

Jakie pokarmy są dozwolone w diecie ketonowej?

keto żywności

Dieta ketogeniczna nie jest tak restrykcyjna, jak niektórzy sobie wyobrażają. Rzeczywiście, jest niezwykle odpowiedni dla miłośników mięsa i ryb. Ale co dokładnie zawiera jego rada? Dowiedzmy Się!

 • Mięso : Możesz spożywać czerwone mięso, kiełbasę, bekon, kurczaka, indyka i szynkę.
 • Ryby i owoce morza, nasycone kwasami Omega-3 : łosoś, śledź, krewetka, homar, krab, małże, rapani, pstrąg makreli i tuńczyk.
 • Jajka.
 • Niewielka ilość produktów mlecznych : chudego sera, śmietany i masła.
 • Orzechy i nasiona : migdały, orzechy włoskie, nasiona słonecznika, pestki dyni, nasiona lnu i orzechy nerkowca.
 • Zdrowe oleje : Dozwolona jest oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, olej kokosowy i olej z awokado.
 • Awokado : To jeden z najbardziej nasyconych produktów omega-3, więc jedz satysfakcjonujące ilości. Możesz regularnie bawić się zdrowym guacamole.
 • Niskowęglowodanowe i zielone warzywa liściaste : rukola, czerwone lolo, pomidory, cebula, czosnek, rzodkiewki, papryczki szpinakowe, zielona sałata itp.
 • Przyprawy : Dopraw potrawy solą, pieprzem oraz różnymi ziołami i przyprawami.

Jakie pokarmy są zabronione na diecie ketonowej?

szkodliwa żywność

Każdy plan posiłków nakłada pewne ograniczenia. Tutaj zwrócimy uwagę na główne produkty, które będziesz musiał wykluczyć ze swojego menu, aby aktywować ketozę w organizmie.

Jestem:

 • Produkty uboczne cukru : napoje gazowane, wyroby cukiernicze, wyroby cukiernicze, lody, słodycze, sok z owoców czekolady itp.
 • Zboża i produkty skrobiowe : prawie każda pochodna pszenicy, w tym zboża (ryż, groch, kukurydza itp.) oraz makaron.
 • Owoce : Możesz być zaskoczony, ale będziesz musiał usunąć prawie wszystkie owoce z diety. Zawierają duże ilości glukozy, której należy unikać. Do jedzenia są małe czerwone i jagody, takie jak truskawki, jeżyny i jagody.
 • Przedstawiciele Bobovów : Absolutnie każdy z nich.
 • Warzywa korzeniowe : Wszystkie są nasycone prostymi węglowodanami, więc zapomnij o ziemniakach, marchwi i potrawach z parsni.
 • Produkty niskotłuszczowe : wiele z nich zastępuje tłuszcz węglowodanami.
 • Przyprawy i sosy : wszystko, co jest nasycone węglowodanami, przetworzonymi cukrami i niezdrowymi tłuszczami.
 • Niezdrowy tłuszcz : zapomnij o olejach przetworzonych i roślinnych.
 • Alkohol : Powinien być spożywany w bardzo ograniczonych stężeniach, ponieważ zawiera dużo cukru.

Jakie osoby są polecane i dla jakiej diety nieketogennej?

kobieta jest mierzona na skali

Każda dieta może być odpowiednia i nieodpowiednia dla poszczególnych grup osób. Ci, którzy mogą w pełni wykorzystać dietę ketonową, to zawodowi sportowcy i sportowcy, pacjenci z chorobą Alzheimera, cukrzycą typu 2, epilepsją. Dieta ketogeniczna może pozytywnie wpływać na ich aktywność umysłową, zdolność zapamiętywania i koncentracji, a także ograniczać sporadyczne nawroty trądziku i odświeżać skórę właściwą. Wiadomo również, że poziom cukru i cholesterolu we krwi jest zrównoważony.

Nie zaleca się przestrzegania zasad diety ketonowej matkom w ciąży, matkom karmiącym, pacjentom z cukrzycą typu 1 oraz cierpiącym na przewlekłe schorzenia układu sercowo-naczyniowego, wątroby i nerek.

Zawsze podchodź do jedzenia w sposób naturalny!

Dieta ketogeniczna może mieć niezwykle korzystny wpływ na organizm i zmienić naszą ogólną kondycję na lepszą, przyczyniając się do położenia nacisku na możliwości mózgu i łatwiejszej syntezy włókien mięśniowych. Wiele produktów na pozytywną reakcję apetytu stosuje zasady ketozy. Przykładem są kapsułki bio-kosmetyczne z Keto Level.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *