Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

Jedzenie za dużo – 8 sposobów, aby przestać czuć się wzdęty i pełny

kobieta, pizza, przejadanie się

Każdy wie, jak to jest wrócić do domu na święta. ach, radość ze spotkania z rodziną, siedzenia przy stole i dobrej zabawy. Tradycyjne potrawy na Wielkanoc, Boże Narodzenie i Święto Dziękczynienia są zwykle nasycone tłuszczami i węglowodanami. A jeśli nie możesz powiedzieć „Nie!” do kotleta wieprzowego lub piersi z indyka, to istnieje poważne ryzyko przejadania się. Obiecałeś sobie, że tego nie zrobisz, ale tutaj rozpinasz spodnie pod stołem. Nawet jeśli nikt nie zauważy twojego wzdętego żołądka, wiesz, że już od kilku godzin będziesz miał problem z żołądkiem. A wiesz, że stek wołowy z puree ziemniaczanym będzie trudniejszy do pozbycia niż do skonsumowania!

Objadanie się jest często wspierane przez nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak gazy, biegunka, zaparcia i bóle brzucha. Moment, w którym to się dzieje, to moment, w którym zdajesz sobie sprawę, że masz mniejszą kontrolę nad ich dietą, niż im się wydaje. Próba złagodzenia objawów jest również trudna. To czas, kiedy wiesz, że formowanie się bez diet w przypadku chronicznego lub kompulsywnego nadmiaru nie jest zabawne. I żałujesz, że nie rozważyłeś z góry, które pokarmy są dobre, a które złe dla prostaty. Ale czy możesz szybko przeprowadzić detoksykację w domu naturalnymi metodami?

Nauka mówi „Tak”. Musisz tylko wiedzieć jak. Wiele osób próbuje różnych organicznych rozwiązań kształtujących sylwetkę, takich jak odżywczy napój Keto Light Plus modelujący sylwetkę. I działają! Ale skupmy się na natychmiastowych krokach, które należy podjąć, abyś nie szukał, co zrobić po nadmiernym opublikowaniu na Reddicie.

Czytaj do końca, aby się dowiedzieć!

Niebezpieczeństwa objadania się i sposoby radzenia sobie z nimi w domu

kobiety jedzące hamburgery

Znaczenie przejadania się polega na spożywaniu większej ilości jedzenia niż organizm potrzebuje do normalnego funkcjonowania. Cambridge Dictionary of Contemporary English podaje następującą definicję czasownika ‘to overeat’:

„jedz więcej jedzenia niż potrzebuje twoje ciało, zwłaszcza, żebyś czuł się nieprzyjemnie pełny”

Kiedy twój żołądek zacznie puchnąć i zobaczysz pierwsze objawy dyskomfortu, powinieneś przestać jeść. Zwłaszcza, gdy jest nasycony niezdrowymi elementami. Nie tylko dlatego, że później będziesz się zastanawiać, jak pozbyć się tych zbędnych kilogramów. Istnieją również poważne obawy dotyczące Twojego zdrowia. Większość z nich nie jest dokładnie tym, co uważa się za pożywienie dla serca i kości.

Jest to bomba sercowo-naczyniowa syclore sybeefm lub siclomuscolossima, której zegar jest blisko linii mety. Jest całkowicie gotowy do pracy! Zwłaszcza jeśli przez większość życia miałeś zwyczaj przejadania się. Nawet jeśli nie, nadal będziesz się zastanawiać, co zrobić, gdy przejadasz się przez dzień, na cukrze, przez tydzień lub tylko na noc. I nawet nie myśl o zrobieniu czegoś drastycznego, jak przejście na dietę ketonową, aby jeszcze bardziej podkreślić swoje ciało.

Ale spójrzmy, jak wygląda przejadanie się, poza memami w sieciach społecznościowych:

  • Po 5 minutach : To czas, w którym musisz trochę rozpiąć i poluzować spodnie. Zrób to szybko!
  • Możesz spróbować jeszcze bardziej ukoić brzuszek filiżanką gorącej herbaty lub czarnej kawy.
  • Po 15 minutach: pomasuj brzuch! Choć może to zabrzmieć dziwnie, pomoże ci to poczuć się bardziej zrelaksowanym. Jak również układ pokarmowy.
  • Po 1-2 godzinach: wyjdź na spacer. To aktywuje metabolizm.

Przejadanie się i stres są ze sobą powiązane!

jedzenie, słodycze, laptop

Ostatnie badania naukowe pokazują, że nadmiar zaburzeń jest ściśle powiązany z wysokim poziomem stresu. Nasz organizm robi wszystko, co w jego mocy, aby zrekompensować nam zmęczenie i brak pragnienia życia. Bez względu na powód niepokoju i nerwowości, staramy się, aby nasz mózg uwalniał więcej dopaminy i endorfin – hormonów szczęścia. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego jest spożywanie produktów, których nigdy byśmy nie dotknęli, gdybyśmy wiedzieli, jak są zrobione! Spróbuj robić to rzadziej. Przejadanie się, synonim, dla którego jest „niezdrowe”, jest zwykle wspierane przez okropne bóle żołądka, szczególnie w nocy, i może przekształcić się w chorobę.

Przyjrzyjmy się 8 sposobom radzenia sobie z przejadaniem się!

# 1. Wstań i ruszaj się!

Zaraz po jedzeniu warto wyjść na spacer. Może to pomóc w obniżeniu poziomu stresu i poprawieniu samopoczucia Twojego ciała. Chodzenie jest jednak ćwiczeniem fizycznym, które aktywizuje przemianę materii i wewnętrzne procesy termoregulacyjne. Badania naukowe pokazują, że jest to również mechanizm odpowiedzialny za przyspieszenie skutecznego opróżniania żołądka. A to złagodzi uczucie pełności lub obrzęku.

#2. Pij dużo płynów!

Brzuch działa najlepiej, gdy jest w nim płyn. Zwiększa również metabolizm, dzięki czemu nie musisz wykonywać ciężkich ćwiczeń, aby spalić te kalorie i wykorzystać je. Będą łatwiej przyswajalne przez organizm.

# 3. Uzupełnij włókna!

Spożywanie większej ilości owoców i warzyw, które są bardzo bogate w błonnik, jest nie tylko zdrowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oznacza to również, że Twoje ciało pozostanie nawodnione nawet bez dodatkowego przyjmowania płynów.

# 4. Nie pomijaj wszystkich posiłków!

Wiele osób zwraca się do pozostawania głodnym, gdy zastanawiają się, co zrobić, gdy czują się chore lub mają mdłości z powodu przejadania się. Ale to bynajmniej nie jest rozwiązanie. Jedz mniej, ale nie opuszczaj posiłków. Jeszcze bardziej podkreśli organizm. Może również zacząć utrzymywać wagę i dodatkowe kalorie.

Jedz, kobieto

# 5. Jedz zdrowsze białka!

trening kobietyWegetarianie również mogą uszanować tę radę. W nasionach i orzechach jest dużo zdrowych białek. Jak również w wielu zielonych warzywach liściastych. Naukowcy niedawno odkryli, że spożycie białka przyspiesza wewnętrzne spalanie tłuszczu, uczucie sytości i sytości. Zwiększył również stężenie GLP-1. Hormon ten odpowiada za łagodzenie łaknienia.

# 6. Zrelaksuj się i zrelaksuj! Zdarza się każdemu!

Nie czuj się winny. Rozmawialiśmy o związku między przejadaniem się a stresem. Postaraj się to ułatwić. Każdy od czasu do czasu je za dużo. Przede wszystkim w czasie wakacji. Po prostu staraj się nie zamieniać tego w zły nawyk żywieniowy!

# 7. Nigdy nie kładź się!

Jasne, pełny żołądek może powodować senność. Ale złym pomysłem jest po prostu położyć się na drzemkę. Nie rób tego! Grawitacja wpływa na układ pokarmowy. Musisz być w pozycji do góry, aby pomóc mu lepiej działać.

# 8. Zacznij planować zdrowe posiłki!

Pomoże ci to uniknąć takich problemów w przyszłości. Dodatkowo będzie działać dla lepszego planowania listy zakupów i bardziej rozsądnego budżetu rodzinnego. Staraj się zawierać jak najwięcej błonnika. Są dobre dla talii i przyspieszają detoksykację skóry.

Nie objadaj się i nie chcesz warczeć!

słodycze, cukier, jabłko

Przejadanie się nigdy nie jest dobrym wyborem. Nie jest też głodny, by temu przeciwdziałać. Te dwa są bardzo złymi praktykami, które mogą uszkodzić sposób działania układu żołądkowo-jelitowego. Twoje ciało musi być na ścisłej diecie, która jest zarówno zdrowa, jak i poprawia sposób jej działania. Nie pomijaj żadnych grup żywności, tylko racjonuj ich ilości. Zawsze możesz również skorzystać z działającego naturalnego rozwiązania do treningu ciała, takiego jak odżywczy napój Keto Light Plus.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *