Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

Mity i legendy o kuloodpornej kawie (kuloodporna) – co to jest naprawdę?

para pije kuloodporną kawę?

Nazwa „kawa kuloodporna” pochodzi od angielskiego słowa „kawa kuloodporna”. Nazywa się to nie ze względu na jego zawartość, chociaż jest nasycony użytecznymi tłuszczami i białkami. Jej twórca – Dave Asrey – jest przedsiębiorcą z Doliny Krzemowej w San Francisco w USA. Stamtąd nazwa przepisu jego autora. Jest zapożyczony z tradycyjnego tybetańskiego napoju z olejem z jaka i solą. Inwestor technologiczny od wielu lat cierpi na otyłość. W końcu lekarze ostrzegli go, że musi zmienić styl życia, ponieważ był bezpośrednio zagrożony zawałem serca. Jej waga wynosiła 136 kg, a wiek zaledwie 30 lat. Niedługo potem, w 2004 roku, wyjechał do Tybetu.

Zabierają go do pobliskiej wioski, gdzie miejscowi częstują go „napojem energetycznym”. Jest to gęsta herbata z tybetańskim olejem z jaka ubita i przyozdobiona szczyptą soli. Dave natychmiast poczuł się podekscytowany i gotowy na nowe przygody. Rozpoczął wieloletnie studia w dziedzinie dietetyki, szukając wyjaśnienia, dlaczego gorący naturalny napój tak dobrze na niego działał. Postanawia zastąpić herbatę kawą, a także usunąć resztkowe mykotoksyny (mikroorganizmy pleśniopodobne). Tybetański olej wołowy został również zastąpiony olejem ze zwykłych krów, które jednak są swobodnie hodowane i karmione wyłącznie trawą. Tak narodziła się kawa kuloodporna, której wielbicieli są już miliony na całym świecie.Czarna Latte.

Jak przygotowywana jest kawa pancerna?

Napój tonizujący i stymulujący ciało ma różne główne elementy i składniki, z których czerpie inspirację: tybetańska herbata z jaka. Są tego wariacje. Niedawno wyszła na jaw bułgarska wersja, kawa pancerna do odchudzania autorstwa Atanasa Uzunova. Zawiera miedź i propolis jako składniki spiralne do przygotowania. Nasz rodak czerpał inspirację z zaleceń Petara Dynowa dotyczących odżywiania na każdy dzień tygodnia. Poniżej wyjaśnimy szczegóły jego przepisu.

Oczyszczająca i odżywcza formuła kawy kuloodpornej, określona przez jej specyficzny skład, nasycona jest zdrowymi tłuszczami. Łagodzi potrzebę przyjmowania słodkich produktów. Ale nawet jeśli to się objawi, miej świadomość, że glicenacja (skóra cukrowa) zagraża każdemu miłośnikowi czekolady i lodów. Lepiej zastąpić je zdrowszymi owocami, które są naturalnie nasycone glukozą i naturalnymi cukrami. Oznacza to, że organizm może natychmiast zamienić je w energię.

Kawa kuloodporna powinna stanowić zamiennik jednego z posiłków dnia. Co ważne, nie należy go spożywać razem z jedzeniem. Nadaje się do włączenia do diety ketonowej.

mężczyzna pije kawę w pracy

Jego korzyści dla organizmu obejmują:

 • Wspomaga pracę mózgu poprzez poprawę koncentracji i pamięci.
 • Pozytywnie wpływa na apetyt. Olej kokosowy, który jest częścią oryginalnej receptury kawy kuloodpornej, ma właściwość blokowania działania hormonów gheliny i cholecystochiny (CCK).
 • Odpowiadają za uczucie sytości i głodu.
 • Zapewnia uczucie radości i wigoru dzięki nasyconym kwasom tłuszczowym zawartym w czystym maśle krowim.

Oryginalny przepis Dave’a Aspreya i jego składniki:

Mistrzowie kuchni mają nazwę określającą moc poszczególnych składników w jednym daniu. „Sekret tkwi w składnikach”. Kuloodporna kawa Dave’a Asprey’a jest bogata w przydatne tłuszcze i produkty białkowe. O ile oczywiście trzymasz się oryginalnego przepisu.

kuloodporna kawa

A to jest tak:

 • Świeżo zmielone ziarna kawy : weź 2 łyżki odmiany według uznania i wyboru użytkownika. Możesz zrobić proste espresso.
 • Tłoczony na zimno olej organiczny zawierający tłuszcz MCT (triglicerydy średniołańcuchowe – triglicerydy średniołańcuchowe) : Są one zawarte w mleku bydlęcym (ghee) występującym na pastwisku, a także w oleju palmowym i kokosowym. Zalecana ilość to 2 łyżki stołowe. Nazywany również olejem oktanowym mózgu lub olejem oktanowym mózgu.
 • Około 230 ml. wrząca woda : Wystarczy na dwie duże kawy espresso.
 • Blender : Dodaj i wymieszaj w środku, aż do uzyskania jednorodnej i pienistej mieszanki. Jest pijany bezpośrednio. Nie próbuj po prostu wlewać kawy i oleju gorącą wodą, ponieważ to po prostu ułoży się jak oleista grudka na wierzchu płynu.

mężczyzna pijący kawę kuloodporną

Czy BulletProof Coffe (kawa kuloodporna) może zastąpić śniadanie?

Głównym celem kawy kuloodpornej jest zachęcenie do wejścia w formę przyjazną środowisku. Zawarte w nim tłuszcze nasycone mają zastąpić typowo bogate w węglowodany śniadanie. Jego spożycie wczesnym rankiem odżywia organizm do południa, dodając mu energii i napięcia. Jego składniki mają blokować działanie hormonów głodu. W tym sensie tak, kuloodporna kawa na odchudzanie ma całkowicie zastąpić śniadanie.

Jak działa kuloodporna bułgarska kawa Atanasa Uzunova na odchudzanie?

Bułgarska interpretacja kuloodpornej kawy na odchudzanie jest dziełem Atanasa Uzunova. Popularna osoba, która jest częstym gościem w różnych programach telewizyjnych, jest pasjonatem zdrowego odżywiania i ekologicznego stylu życia. Oferuje swój przepis na gorący napój, który zastępuje śniadanie.

Kuloodporna kawa Atanasa Uzunova na apetyt zawiera więcej składników dostępnych na bułgarskim rynku. Zamawianie tłustego mleka lub masła MCT z Amazona lub eBaya utrudniłoby większości chcących wjechać do naszego kraju. Podkreślamy, że jest to tylko wersja oryginalnej receptury. Zastępuje autentyczne składniki kompozycji:

 • 1 łyżka miodu na słodzik;
 • 1 łyżka prostego oleju kokosowego z lakieru;
 • 10 kropli domowego mleka krowiego;
 • 1/2 naturalnego proszku kakaowego do smaku;

masło, kawa

Średnia cena kuloodpornego piwa kawowego

Przygotowanie kuloodpornej filiżanki kawy i włączenie jej do cotygodniowej diety jest stosunkowo niedrogie. Ale jego cena nie do końca odpowiada warunkom życia w naszym kraju. Są inne dostępne alternatywy dla dochodu Bułgarów. Odpowiednią ofertą jest Matcha Slim. Może również pozytywnie wpływać na apetyt.

Co mówią opinie i recenzje na forach o kawie pancernej?

Większość recenzji i komentarzy użytkowników na temat kuloodpornej kawy na odchudzanie na forach internetowych, takich jak „BG Mama”, jest pozytywnych. Istnieje pewna krytyka wartości poszczególnych składników. Ogólny wzorzec opinii klientów dotyczących kuloodpornej kawiarni Dave’a Asreya skłania się jednak ku aprobacie. Zajrzeliśmy również na fora internetowe poza Bułgarią i znaleźliśmy liczne komentarze i opinie od osób, które skorzystały z tego programu. Olej kokosowy w kawie jest naprawdę najpopularniejszym napojem odchudzającym. W rzeczywistości zalety kuloodpornej kawy są przede wszystkim doceniane ze względu na jej zdolność do tłumienia głodu i drastycznego zmniejszenia spożycia węglowodanów.

kawa kuloodporna, łyżki

Korzyści dla ciała kuloodpornej kawy

Niektóre składniki w składzie kawy pancernej nie są dostępne dla każdego Bułgara. Ale może pozytywnie wpływać na apetyt. Pełniąc rolę substytutu śniadania, wielu zdołało z powodzeniem włączyć go do swojego planu fit.

Niektóre z zalet kawy kuloodpornej obejmują:

 • Wpływa na uczucie Sito, blokując syntezę hormonów głodu;
 • pełni rolę śniadania;
 • Nasycenie ciała energią i nadaje ton;
 • Promuje utrzymanie zdrowej diety i reżimu sprawności;
 • Zawiera korzystne kwasy tłuszczowe i białka;

Proszę zanotować! Wpływ kuloodpornej kawy Dave’a Asreya może różnić się w zależności od osoby.

Kuloodporna kawa staje się również popularna pod nazwą „kawa keto”. Diety ketogeniczne często zawierają kuloodporną kawę jako zalecaną pierwszą rzeczą rano. Przeczytaj więcej o dietach Keto tutaj.

Obudź się rano z uśmiechem i żyj zdrowo!

koledzy piją kawę

Utrzymanie przyjaznego dla środowiska stylu życia może pozytywnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia prawie każdego. Rezygnacja z szybkich przekąsek i niskokalorycznych potraw promuje sylwetkę. To samo dotyczy regularnych ćwiczeń. Kawa kuloodporna może być idealnym dodatkiem do podobnego cotygodniowego schematu. A także kawa rozpuszczalna z ekstraktem z węgla aktywnego Black Latte.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *