Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

Pokarmy dla zdrowej prostaty

szczęśliwy człowiek

Gruczoł krokowy, będący istotną częścią męskiego układu rozrodczego, odpowiada za tworzenie plemników i wydalanie moczu z pęcherza moczowego. Jest wielkości orzecha włoskiego, ale gdy nie działa dobrze, prowadzi do szeregu komplikacji związanych z seksualnością i prawidłowym usuwaniem płynów z organizmu. Dwa główne problemy dotykają mężczyzn w wieku dorosłym. Jednym z nich jest korzystne powiększenie, a drugim – zapalenie gruczołu. Ta ostatnia jest również uważana za najpoważniejszy problem, ponieważ może stać się chorobą przewlekłą, pozbawiającą przedstawicieli silniejszej płci poczucia godności osobistej i zdolności rozrodczych.

Żywność, którą spożywamy, odgrywa kluczową rolę w naszym zdrowiu. Utrzymanie zdrowego stylu życia staje się z biegiem lat coraz ważniejsze, ponieważ gruczoł krokowy rośnie przez całe życie mężczyzny. Otyłość często prowadzi do wniknięcia do układu płciowego bakterii chorobotwórczych i infekcji. Naukowcy odkryli, że istnieje szereg produktów odpowiednich dla organizmu, które promują prawidłowe funkcjonowanie prostaty. Dowiedzmy się więcej o tym, kim są.

Jakie są najczęstsze problemy z prostatą?

mężczyzna do urologa

Ponieważ główną rolą prostaty w ludzkim ciele jest uczestniczenie w procesach związanych z powstawaniem nasion, jest to również główna funkcja, na którą ma wpływ wystąpienie dolegliwości medycznych. Kiedy rozrost jest łagodny, apetyt seksualny i życie mężczyzny nie powinny być poważnie uszkodzone. Jednak gdy problem stanie się poważniejszy, istnieje realna możliwość, że wskaźniki płodności gwałtownie spadną, nawet jeśli nadal możliwe są zdolności erekcji.

Istnieje wiele niesamowitych faktów na temat męskiego układu rozrodczego! Nauka zdołała ustalić, że stosowanie naturalnych środków i produktów wpływających na pragnienie kontaktu intymnego i stopień przyjemności, a także wspomaganie procesów usuwania płynów z organizmu może mieć dobry wpływ na organizm. Przykładem takiego produktu są kapsułki powlekane z ekstraktem z pestek dyni, sernou palmowego i śliwki afrykańskiej Eremax.

Wśród najczęstszych problemów związanych z upadkiem gruczołu krokowego:

  • Zapalenie gruczołu krokowego : choroba zapalna gruczołu krokowego, zwykle dotykająca mężczyzn w wieku najbardziej aktywnym seksualnie – między 20 a 50 rokiem życia. Wczesne objawy obejmują dyskomfort i ból miednicy. Jeśli stan pozostaje nieleczony, może prowadzić do poważnych zaburzeń erekcji.
  • Łagodny przerost gruczołu krokowego : Jest spowodowany wzrostem komórek małych gruczołów przymacicznych, z których występują trudności w dolnych drogach moczowych. Najczęściej przepisywane leczenie ma charakter leczniczy.
  • Rak prostaty : Statystyki pokazują, że jest to drugi najczęstszy rodzaj raka wśród mężczyzn. Leczenie obejmuje zabieg chirurgiczny oraz możliwość późniejszej chemioterapii lub radioterapii.

mężczyzna z zapaleniem gruczołu krokowego

 

Jak utrzymać prawidłowe zdrowie prostaty

Funkcja wydzielania prostaty:

Jedną z głównych funkcji wydzielania prostaty jest wspieranie żywotności plemników, przyczyniając się znacząco do poziomu płodności. Jest nasycony enzymami, lipidami, glukozą, białkami, fosforanami i elektrolitami typu potas, wapń, chlor, cynk. Ale główną substancją w nim jest białko zwane czynnik specyficzny dla prostaty (PSA – PSA), którego rolą jest zapobieganie płynowi nasiennemu, który po wytrysku ma twardszą konsystencję, poprzez ułatwienie przemieszczania się plemników do komórki jajowej.

Wydzielina jest wydalana w dwóch różnych etapach:

1) faza spoczynku – przeprowadzana podczas oddawania moczu i uwalniania mniejszej ilości składników;
2) Faza aktywna – z wytryskiem w wyniku uwolnienia hormonów płciowych w organizmie i przy bezpośredniej stymulacji przywspółczulnego układu nerwowego wydalana jest wydzielina prostaty bogata w składniki.

Dowiedzmy się więcej o 5 ziołach promujących dobrą kondycję prostaty.

Nr1. Ryby bogate w kwasy Omega-3 – Przynajmniej dwa razy w tygodniu!

Ryba bogata w Omega-3

Korzystne właściwości tego konkretnego rodzaju kwasu tłuszczowego są dobrze znane. Są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu, a organizm nie jest w stanie ich sam wyprodukować. Ponadto odpowiadają za obniżenie złego cholesterolu LDL i zwiększenie dobrego HDL. Zmniejszają ryzyko zawału serca oraz poprawiają krążenie krwi i wymianę różnego rodzaju substancji. Naukowcom udało się odkryć, że spożywanie porcji ryb nasyconych kwasami omega-3 co najmniej dwa razy w tygodniu poważnie obniża ryzyko raka prostaty.

Nie2. Orzechy – Łatwo przenośne i niedrogie!

Orzechy włoskie

Ten rodzaj odżywki jest również niezwykle bogaty w kwasy Omega-3, ale zawiera również duże stężenia selenu, wapnia, minerałów i witaminy E. Ich nasycenie wymaga bardzo małej ilości, a ponadto są one korzystne pod względem synteza testosteronu w organizmie oraz procesy przeciwzapalne w zakresie układu płciowego.

Nr 3. Rodzina roślin strączkowych – białko roślinne dla pewności siebie!

Strąk

Możesz bezpiecznie zastąpić czerwone mięsa w swoim menu tymi wspaniałymi źródłami białka roślinnego – roślinami z rodziny fasoli. Niezależnie od tego, czy stawiasz na czerwoną czy białą fasolę, zieloną fasolę, soczewicę, nasiona konopi czy szympansy, nie mylisz się. Wszystkie są nasycone substancjami korzystnymi dla męskiego układu rozrodczego.

Nr 4. Komitet Problemowy Zielona herbata – Naukowcy polecają ją na prostatę!

Zielona herbata

Kilka badań z zakresu układu płciowego potwierdziło, że codzienne picie zielonej herbaty może mieć pozytywny wpływ na układ płciowy mężczyzny. Oprócz tego, że jest dobrym substytutem porannej filiżanki kawy, roślina ta przyczynia się również do regulacji poziomu cholesterolu w organizmie, a także do poprawy ogólnego tonusu, koncentracji i dobrej zdolności zapamiętywania w celu odtworzenia różnego rodzaju informacji.

Nr 5. Korzeń Pokrzywy – Łagodzi układ moczowo-płciowy!

Pokrzywa

Podziemna część tego silnego środka przeciwzapalnego i przeciwbakteryjnego przyczynia się do prawidłowego usuwania płynów i przetworzonych substancji z organizmu. Łagodzi pieczenie i pomaga oczyścić drogi moczowe poprzez zrównoważenie poziomu testosteronu i dihydrotestosteronu, co prowadzi do stopniowego spadku edi. Badania w tej dziedzinie pokazują, że jego działanie jest porównywalne jedynie z południowoamerykańskim zielem São Palmetto. Może być również stosowany przez kobiety z bolesnym zapaleniem pęcherza moczowego.

Ważne są regularne wizyty u urologa!

Choć Bułgar nie lubi odwiedzać lekarza specjalisty, powinien mieć na uwadze, że najlepszym zabezpieczeniem przed rozwojem różnego rodzaju chorób prostaty jest profilaktyka. Wizyta u urologa, choć nieprzyjemna, może być kluczem do dobrej kondycji układu płciowego i płodności. Pomocne może być również spożywanie, przyjmowanie i podawanie naturalnych środków pozytywnie wpływających na poczucie męskości. Tego typu produkt to ekstrakt z pestek dyni Erogen X, serum palmowe i otoczone kapsułkami ze śliwki afrykańskiej.

 

Znajdź tutaj Pokarmy, które są dobre i złe dla prostaty

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *