Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

Pokarmy, które oczyszczą tętnice

tętnice

Niedrożność tętnic sercowo-naczyniowych prowadzi do pojawienia się wielu chorób o różnym nasileniu. Najczęściej jest to spowodowane nagromadzeniem tłuszczu, cholesterolu i fibryny na ścianach komórkowych, ale może też być skutkiem długotrwałego palenia tytoniu, nadciśnienia, cukrzycy czy chwilowego wzrostu stężenia cukru w ​​organizmie. ciało. Leki są zazwyczaj drogie, a natura dała nam wystarczająco skuteczne produkty, których spożywanie może z powodzeniem odblokować naczynia krwionośne. Takie jest lekarstwo Friocard na nadciśnienie .

Niewłaściwa i niezdrowa dieta często może być przyczyną zachwiania równowagi hormonalnej i pojawienia się chorób przewlekłych. Stres często prowadzi nas do oddawania się zakazanym przyjemnościom i pokusom, takim jak czekolada, hamburgery, przekąski i napoje gazowane.

Choć mogą być przyjemne w smaku, wynika to najczęściej z faktu, że zawierają wysokie stężenie MSG. Jak większość ludzi bardzo dobrze wie, jest to aromat, który „kłamie” mózgowi, że spożywane jedzenie ma niesamowitą słodycz.

Powstaje uczucie uzależnienia od produktów zawierających substancję, co z kolei prowadzi do uczucia ciągłego głodu i niepokoju. Jedną z głównych konsekwencji jest przekrwienie tętnic.

Ciekawość?

Glutaminian mononatalny można łatwo rozpoznać w produktach spożywczych, na co wskazuje jego nazwa chemiczna E 621. W ciężkich przypadkach jego przedawkowanie może prowadzić do paniki, zaczerwienienia skóry, przewlekłej migreny, wymiotów, trudności w oddychaniu i ucisku w obszar klatki piersiowej.

Spożywanie szkodliwego pokarmu nie tylko źle wpływa na organizm, ale też jest w całkowitym nadmiarze. Istnieje ogromna ilość produktów naturalnych, które można znaleźć w każdym supermarkecie w przystępnych cenach.

Niektóre z nich pomagają nawet usunąć nieprzyjemne konsekwencje nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zwrócimy teraz większą uwagę na 9 pokarmów, które skutecznie oczyszczą tętnice, o ile będą przyjmowane regularnie i równolegle z naturalnymi środkami, takimi jak Cardio Active.

1. Awokado – Zielone Zbawienie

Awokado

Nawet małe dzieci, które zwykle bardziej pretensjonalnie podchodzą do spożywanych pokarmów, lubią regularnie jeść awokado. Jej zielony kolor przyciąga je i jest przyjemny w smaku.

Awokado poprawia krążenie krwi, regulując poziom cholesterolu w organizmie. W rzeczywistości istnieją dwa rodzaje cholesterolu w ludzkim ciele: „dobry” HDL, odpowiedzialny za oczyszczanie naczyń krwionośnych oraz „zły” LDL, który powoduje rozkład tłuszczów i innych szkodliwych produktów ubocznych, które przyjmujemy codziennie poprzez nasze pożywienie.

2. Pomidor – Pyszny przeciwutleniacz

Pomidor

Pomidor jest tradycją kuchni bułgarskiej i nie ma nikogo, kto by go jako dziecko nie spożywał zamiast głównego dania na śniadanie, obiad i kolację wraz z kawałkiem sera. Organizm ludzki potrafi instynktownie wyczuć, czego potrzebuje i jakie pokarmy są przydatne.

Owoce, które wielu uważa za warzywo, ponieważ są często używane w przepisach na różne sałatki, są również odpowiednie dla osób, które chcą schudnąć, ponieważ zawierają dużo wody i przydatnych minerałów.

Jest również silnym przeciwutleniaczem, który parzy tętnice. Jego użyteczne właściwości najlepiej wydobyć po poddaniu obróbce cieplnej.

3. Spirulina – Sekretny składnik na odchudzanie

Spirulina

W dzisiejszych czasach spiruulina jest niezwykle ceniona w zdrowym gotowaniu na całym świecie. Niebieskozielone algi może nie są najprzyjemniej wyglądającą rzeczą, ale mają zdolność rozluźniania ścian tętnic, trzymając z dala od nich resztki tłuszczu.

Tonizuje również ciało i utrzymuje je w zdrowiu, ponieważ jest bogaty w aminokwasy. Niezwykle silnie napinaczkowy, dlatego jego spożywanie jest stosowane jako skuteczna metoda odchudzania.

4. Ryby zimnowodne – Bogate zapasy kwasów Omega-3

Ryby zimnowodne

Każdy rodzaj zimnowodnych ryb, takich jak łosoś, makrela, sardynki, pstrąg, tuńczyk i śledź, ma pojemność makreli.

Gatunki te są niezwykle bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3, dlatego poprawiają ogólny stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Spożywanie go co najmniej dwa razy w tygodniu prowadzi do terminowego oczyszczenia tętnic oraz lepszej pamięci i koncentracji.

5. Sok z granatów i jagód – Eliksir bogów

Sok z granatów i jagód

Ten rodzaj owoców zawsze był uważany za pożyteczny, a ich przyjemny smak często jest podobny do ambrozji, eliksiru bogów starożytnej Grecji. Najbogatszym z nich w aminokwasy jest granat, ale jagody ich nie zdradzają. Skutecznie przemieszcza tętnice i obniża poziom LDL, a także działa uspokajająco na osoby cierpiące na miażdżycę.

6. Czerwone wino – Mniej dla zdrowia

czerwone wino

Czerwone wino jest niezwykle korzystne dla zdrowia, gdy występuje w niewielkich ilościach.

Kieliszek wieczorem, zwłaszcza gdy jedzenie na stole jest cięższe i bogate w tłuszcz, pomoże zarówno w dobrym nastroju i tonie, jak i skutecznym zatkaniu tętnic.

7. Kawa – Efekt wyzwalający i orzeźwiający

Kawa

Jak wszystko inne, kawa w małych ilościach wcale nie jest szkodliwa. Filiżanka kawy rano zmniejsza ryzyko rozwoju chorób serca o 20%.

Będąc silnym środkiem moczopędnym, jego kontrolowane spożycie pomaga zrzucić zbędne kilogramy i ma działanie przeciwutleniające. Jest bogaty w magnez i poprawia pracę wątroby oraz metabolizm.

8. Czosnek – Niezwykle przydatny

Czosnek

Pomijając fakt, że czosnek od dawna jest napiętnowany w społeczeństwie ze względu na silny, nasycony aromat, który wielu uważa za obsceniczny i nieprzyjemny, jest w stanie całkowicie odmienić organizm.

Zatrzymuje rozwój bakterii i pasożytów już w zarodku, obniża poziom cholesterolu LDL i poprawia stan układu krążenia. 1 do 4 małych kawałków czosnku dziennie może skutecznie oczyścić tętnice.

9. Bukiet orzechów włoskich – Zdrowe ciało

Bukiet orzechów włoskich

Orzechy stosowane są jako zamiennik mięsa w zdrowym gotowaniu ze względu na wysokie stężenie żelaza wśród substancji, które je tworzą. Są również drugim co do wielkości źródłem kwasów Omega-3 po rybach zimnowodnych.

Regularne spożywanie migdałów, orzeszków ziemnych, orzechów laskowych i wszelkich innych orzechów poprawia krążenie krwi i oczyszcza tętnice. Spożywając je człowiek jest zdrowy, zdrowy i słabszy o kilka kilogramów.

Jeśli nadal potrzebujesz wiernego pomocnika w stabilizacji ciśnienia krwi, zobacz jakie są opinie o Recardio.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *