Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

Pokarmy, które są dobre i złe dla prostaty

problemy z prostatą

Męskość nie jest determinowana wyłącznie zdolnościami seksualnymi i reprodukcyjnymi jednostki. Ale odgrywają ważną rolę w poziomie samooceny silniejszego seksu, a także w tym, jak siebie postrzegają. Mężczyźni, którzy nie spełniają oczekiwań partnera, zwykle mają trudności z nawiązaniem więzi i pozostaniem w związku. Indianie potajemnie, nadając zaburzeniom erekcji wyraźny odcień psychologiczny. To tylko zaostrza problem.

Czy problemy z prostatą są powszechne u mężczyzn po 60. roku życia? Czy możemy być pewni, że będziemy cierpieć? Jakie są możliwe naturalne metody zapobiegania w domu? Jaką rolę w naszym zdrowiu seksualnym i reprodukcyjnym odgrywa spożywana przez nas żywność?

Ci, którzy chcą cieszyć się wspólną intymną przyjemnością w swoim związku, powinni zadbać o swoje zdrowie. Wiele osób czeka, aż problematyczne oddawanie moczu i przedwczesny lub opóźniony wytrysk staną się przewlekłe, zanim udają się do lekarza. Ale to tylko pogłębia ryzyko pogorszenia dysfunkcji seksualnych i rozwoju raka prostaty.

badanie lekarskie

Większość ekspertów zaleca wykonywanie specjalnych ćwiczeń, aby zapobiec powiększeniu gruczołu krokowego. Urolodzy doradzają również mężczyznom zwiększenie spożycia niektórych pokarmów. Głównie te bogate w cynk, żelazo i witaminę C. Mogą zrównoważyć większą ilość produktów z jadłospisu z pominięciem innych, które mają negatywny wpływ na narządy moczowo-płciowe.

Wskazane jest również stosowanie naturalnych ekstraktów wpływających na libido i wydalanie płynów. Przykładem tego są naturalne kapsułki Potencialex z formułą, która zawiera łopian, jałowiec, białą pokrzywę, bluegrass.

Dowiedzmy się, co jest dobre i złe dla zdrowia prostaty.

Objawy łagodnego przerostu prostaty (BPH)

Mężczyźni często żartują ze sobą, że prostata może być wielkości orzecha włoskiego, ale boli tak samo, jak uderzenie kamieniem. To właśnie pieczenie i rozdzierający ból są jednymi z pierwszych objawów powiększonej prostaty. Częste chodzenie do toalety w nocy i ogólne trudności z oddawaniem moczu to jedne z pierwszych objawów. Możesz spróbować złagodzić negatywny wpływ, tworząc zdrowe i odżywcze kombinacje różnych produktów spożywczych. Istnieje wiele naturalnych ziół, które pozytywnie wpływają na prostatę. Zalecany jest również regularny detoksykacja organizmu w domu, podobnie jak praktyki zwiększające metabolizm.

Urolodzy ustalili, że około 50% mężczyzn po 60 roku życia cierpi na ten problem. Dokładne przyczyny jego wystąpienia nie są jeszcze znane. Jedna z teorii głosi, że gruczoł nie przestaje rosnąć przez całe życie. Zacznij stopniowo naciskać i ściskać cewkę moczową, co utrudnia chodzenie do toalety. Należy dokonać poważnego rozróżnienia między rakiem prostaty a BPH. Te dwie choroby są traktowane inaczej. Wizyta u lekarza jest wymagana w celu ustalenia dokładnej diagnozy i późniejszego leczenia.

mężczyzna w łazience

Oto niektóre z objawów, na które powinieneś uważać:

 • Częsta potrzeba chodzenia do łazienki w ciągu dnia w krótkich odstępach czasu.
 • Konieczność robienia tego w nocy bez usuwania nadmiaru płynów z organizmu.
 • Zatrzymanie moczu i oznaki zatrucia.
 • Opóźniony początek procesu moczopędnego – niemożność natychmiastowego rozpoczęcia oddawania moczu.
 • Przerwy w przepływie, słaby przepływ i resztkowy strumień z powodu słabego opróżniania pęcherza.

Podobnie jak kobiety, mężczyźni również polegają na męskich hormonach w organizmie, aby utrzymać normalne funkcje seksualne i rozrodcze. Każde zaburzenie koncentracji różnych substancji i pierwiastków w organizmie powoduje poważne problemy. Synteza tych substancji chemicznych spowalnia wraz z wiekiem, co prowadzi do naturalnego powiększenia gruczołu krokowego.

Jest ważną częścią narządu płciowego silniejszego seksu. W rzeczywistości służy głównie do spermatogenezy i zwiększania szans na uzyskanie zdrowego fizycznie i psychicznie potomstwa. Urolodzy zalecają położenie nacisku na składniki odżywcze bogate w substancje stymulujące produkcję głównych męskich hormonów płciowych. Dotyczy to z całą mocą dojrzałych mężczyzn, zbliżających się do starości.

Świeże jedzenie dla zdrowej prostaty

jeść, świeże owoce

American Cancer Society stwierdziło, że w samych Stanach Zjednoczonych rocznie odnotowuje się ponad 180 000 nowych przypadków raka prostaty. Uczelnie i ośrodki badań medycznych radzą nam, abyśmy podczas przygotowywania naszego cotygodniowego menu trzymali się czystszej i bardziej przyjaznej dla środowiska diety. Na przykład dodanie bardziej liściastych i wielokolorowych warzyw to świetny sposób na zapobieganie płynom.

Ta porada została również opublikowana w amerykańskim „Journal of Clinical Health”. Badanie tego pokazuje, że mężczyźni powinni przestrzegać diety wegańskiej i wegetariańskiej w wieku dorosłym. Dlatego ryzyko zachorowania na raka prostaty jest o 35% mniejsze. Nawet tym, którzy trzymali się diety niewegetariańskiej, laktowegetariańskiej, piaskowo-wegetariańskiej lub semiwegetariańskiej.

Oto niektóre z podstawowych wskazówek dotyczących odżywiania w celu zapobiegania problemom z prostatą i trudnościami w oddawaniu moczu autorstwa dr Geo Espinoza. Jest lekarzem medycyny naturalnej i funkcjonalnej w Nowym Jorku, USA. Jest także autorem bestsellera „Thrive, Don’t Only Survive”.

 • Stwórz dietę na bazie roślin.
 • Menu powinno składać się głównie z owoców i warzyw.
 • Dieta powinna być uboga w szkodliwe tłuszcze i bogata w błonnik.
 • Zawarte w nim cukry proste należy ograniczyć do minimum.

Pożyteczne pokarmy i zdrowe składniki zapobiegające powiększeniu prostaty

Podkreśliliśmy już znaczenie naturalnego odżywiania dla dobrej kondycji gruczołu krokowego i prawidłowego usuwania płynów z toksyn. To błonnik w owocach i warzywach sprawia, że ​​dzieje się to bezproblemowo. Ale na jakich aktywach powinniśmy się skupić?

jagody

Poniżej przedstawiamy niektóre z bardziej popularnych opcji:

 • Warzywa krzyżowe: poznaj ich przedstawicieli, takich jak brokuły, kalafior i jarmuż. Ich najważniejszą cechą jest to, że zawierają fitochemikalia i przeciwutleniacze, które zwalczają komórki rakowe.
 • Łosoś: Wszystkie ryby i owoce morza, które zawierają kwasy tłuszczowe Omega-3 i wielonienasycone tłuszcze, mają korzystny wpływ na funkcje seksualne mężczyzn.
 • Orzechy brazylijskie: zawierają selen, który ma wiele zalet dla gruczołu krokowego. Są również bogate w żelazo, co jest ważne dla układu rozrodczego.
 • Pomidory: Likopen w nich działa zapobiegawczo przeciwko rozwojowi BPH. Badanie opublikowane w czasopiśmie Cancer Epidemiology, Biomarkers and Prevention wykazało, że spożywanie 10 (dziesięciu) porcji tygodniowo zmniejsza ryzyko BPH o 18%.
 • Owoce leśne: Jagody, truskawki, maliny i jeżyny są bogate w przeciwutleniacze, które zmniejszają stres oksydacyjny w organizmie.
 • Pestki dyni: Nasycone cynkiem, który stymuluje syntezę męskich hormonów płciowych.

Pokarmy, które są szkodliwe dla gruczołu krokowego
prostata, to boli, człowieku

Pokarmy bogate w szkodliwe tłuszcze i cukry proste są niezwykle szkodliwe dla gruczołu krokowego i całego układu moczowo-płciowego. To samo dotyczy półproduktów i przetworów mięsnych. Choć może się wydawać, że spożywanie czerwonego mięsa jest również przeciwwskazaniem dla dobrej kondycji gruczołu krokowego.

Poniżej szczegółowo określiliśmy, które z nich są najbardziej szkodliwe dla produktów funkcji seksualnych i rozrodczych:

 • Mięso czerwone i przetworzone: kiełbaski, parówki i wieprzowina;
 • Wysokotłuszczowe produkty mleczne: mleko pełne, ser biały, ser żółty, serek śmietankowy, jogurt, masło, lody;
 • Alkohol: Wszystkie rodzaje spożywane w dużych ilościach;
 • Tłuszcze nasycone: mięso, nabiał, sosy sałatkowe, wyroby cukiernicze i ciasta

Zdrowa żywność szuka wzajemnie przyjemnego życia intymnego!

szczęśliwa para

Utrzymywanie życia blisko Matki Natury stwarza wszystkie warunki do cieszenia się dobrym zdrowiem. Spożywanie jej czystych i naturalnych produktów zakłada jednak utrzymanie harmonii w relacjach między partnerami. A także satysfakcjonujące dla obu stron życie intymne. Zawsze możesz dodać odrobinę pasji dzięki naturalnemu produktowi, który zawiera organiczną formułę, aby promować układ moczowo-płciowy. Takie są kapsułki Eremax z bukietem ekstraktów ziołowych dla większej wzajemnej przyjemności i zdrowego libido.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *