Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

Porady przeciwko wypadaniu włosów i stymulacji wzrostu

Łysienie

Każda kobieta lubi widzieć, jak jej włosy są lśniące, żywe i zdrowe. Każda kobieta lubi też nadać swoim włosom bardziej wyrazisty wygląd. Czy to z jasnoniebieskim, zimnym trwałą ondulacją, prostowaniem czy czymś takim. Ale są to zabiegi, które kosztują dużo witalności włosów i powodują wypadanie włosów.

Nie mniej szkodliwy wpływ wpływa również na zabiegane życie codzienne i stres, niezbilansowaną dietę i hormony. Wypadanie włosów to problem milionów ludzi na całym świecie i wielu nigdy nie znajduje rozwiązania tego problemu. Inni ufają sprawdzonym naturalnym produktom, takim jak Hair Perfecta. W tym artykule znajdziesz kilka skutecznych wskazówek, jak uzyskać zdrowe włosy i zmniejszyć ich wypadanie.

Dlaczego obcinasz włosy?

Pochodzenie wypadania włosów może być zróżnicowane i złożone. Gdy brakuje im witamin i składników odżywczych, takich jak witamina A i selen, włosy tracą blask i siłę. Dlatego tak ważne jest, aby nasza dieta była zbilansowana, abyśmy nie pozbawiali się pokarmów, które sprzyjałyby gojeniu się skóry głowy i włosów.

Innym bardzo silnym czynnikiem wpływającym na pojawienie się wypadania włosów jest intensywna pielęgnacja włosów farbą, przebarwieniami i gorącymi strumieniami suszarki. Wszystkie prowadzą do wysychania skóry głowy, co niszczy jej związek z cebulką włosa. To mu ułatwi sprawę. Pozwól włosom wyschnąć same i ogranicz ich kurację silnymi preparatami: farbami do włosów i szamponami.

Najważniejszą rzeczą, aby zacząć walczyć z wypadaniem włosów, jest wiedzieć, że cierpisz na to i ustalić jego przyczynę. Te wskazówki są również odpowiednie dla tych z Was, które chcą mieć pewność, że ich włosy będą rosły szybciej i były gęstsze.

1. Zadbaj o skórę głowy

skóra głowy, włosy, wypadanie włosów

Klucz do zdrowych i mocnych włosów tkwi w skórze głowy. Mieszki włosowe, podobnie jak pory, są zatkane tłustością, zabiegami kosmetycznymi i zewnętrznym wpływem czasu.

Ponadto skóra głowy jest również wrażliwa na nasz rytm życia. Napięcie i stres pogarszają krążenie krwi, co prowadzi do słabego ukrwienia cebulek włosów. To prowadzi ją do utraty wagi, zaczyna spadać. Może też pojawić się łupież i siwe włosy, a także nadmierne przetłuszczanie. Dlatego należy szczególnie dbać o skórę głowy.

Zacznij codziennie od intensywnych masaży skóry głowy, aby poprawić krążenie krwi. Nie trzeba spędzać więcej niż 100 minut dziennie. Masaż najlepiej wykonywać wieczorem przed snem, aby pozbyć się stresu i napięcia nagromadzonego w ciągu dnia.

Masaże skóry głowy pobudzą krążenie krwi, napięcie zwężające naczynia krwionośne rozluźnią i sprawią, że pożyteczne substancje przedostaną się do cebulek włosów.

2. Olejki eteryczne przeciw wypadaniu włosów

olejek eteryczny

Efekt lekkich masaży można wzmocnić i wspomóc naturalnymi i organicznymi produktami do pielęgnacji włosów i skóry.

Olejki łopianowe, cynamonowe i miętowe mają wyraźne właściwości, które mają pozytywny wpływ na skórę głowy i korzenie.

  • Olejek miętowy – pobudza krążenie krwi i działa bardzo przyjemnie chłodząco.
  • Olejek cynamonowy – również pobudza krążenie krwi, ale działa rozgrzewająco.
  • Olejek łopianowy – poprawia krążenie krwi i stymuluje wzrost włosów, wzmacniając jednocześnie cebulki włosowe. Znacząco zmniejsza podrażnienia, stany zapalne i swędzenie skóry głowy.

Szczególnie ważne jest, aby produkty, których używasz do poprawy kondycji skóry głowy i wzmocnienia włosów, były naturalne. Unikaj wszystkiego, co zawiera agresywne parabeny lub siarczany.

3. Starannie wybierz grzebień

grzebienie, wypadanie włosów

Wiele kobiet jest niecierpliwych i często wyrywa włosy podczas czesania. Są też tacy, którzy idą w drugą skrajność – w ogóle jej nie czesają. Ale odpoczynek włosów to naturalny sposób na pobudzenie krążenia krwi. Dodatkowo regularne czesanie rozprasza naturalną tłustość, nie pozostawiając żadnych szans na pojawienie się suchych plam.

Wybierając narzędzie do czesania masz dwie możliwości:

  • Grzebień – zaleca się, aby grzebień, który wybierzesz do czesania włosów, miał duże, odległe zęby. To znacznie ogranicza wyrywanie, co z kolei zapobiega wyrywaniu włosów i uszkodzeniom mieszków włosowych.
  • Pędzel – zalecane są pędzle z włosiem naturalnym lub zwierzęcym.

Rozczesz włosy codziennie i we wszystkich kierunkach.

4. Zrównoważ swoje menu

Włosy, podobnie jak reszta naszego ciała, odżywiają się. Więc dobrze jest nie odmawiać jej tego, czego potrzebuje. Mianowicie – witaminy i minerały oraz białka. Zastąp nasycone tłuszczami nienasyconymi. Upewnij się, że spożywasz mięso, ryby i produkty mleczne. Szczególnie podkreśl te bogate w kwasy Omega-3.

Pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe również miały pozytywny wpływ na zdrowie włosów. Dodaj do swojego menu bogate w błonnik rośliny strączkowe i nasiona, a także orzechy.

I nie zapomnij się nawodnić. Pobierz dużo płynów. 25% włosów to woda, dlatego ważne jest, aby jej nie pozbawiać. Skutki odwodnienia mogą wpływać na stan skóry, włosów i nut.

Na koniec zrezygnuj ze szkodliwych nawyków. Alkohol i palenie zabijają witaminy w organizmie i są pełne toksyn. Jeśli odwrócisz się od nich plecami, twoje włosy będą mogły skorzystać z działania wszystkich pożytecznych substancji w organizmie, które są im odmawiane.

5. Powiedz „nie” stresowi

stres

Stres to jeden z największych i najbardziej oczywistych problemów współczesnego społeczeństwa. Gorączkowe codzienne życie często stawia nas w napiętych sytuacjach. Napięcie z kolei prowadzi do zwężenia naczyń krwionośnych, co ogranicza dostęp do włosów pożytecznych substancji. Dlatego wskazane jest, aby w jak największym stopniu unikać stresujących sytuacji.

To nie tylko poprawi kondycję Twoich włosów i pomoże w walce z wypadaniem włosów, ale także poprawi ogólny stan zdrowia fizycznego i jakość snu.

Wypadanie włosów to problem, którego źródłem może być wiele czynników. W tym zaburzenia hormonalne. W każdym razie wypadanie włosów można kontrolować, zmniejszać, a nawet zatrzymać dzięki produktom takim jak Grow Ultra. Wymaga jedynie wytrwałości i chęci dokonywania drobnych zmian w codziennym życiu. Wszystko to – w trosce o zdrowe i piękne włosy.

włosy, kobieta

Zespół Bio-Style zaleca również poznanie naturalnych składników wzmacniających włosy i jak dbać o nie latem.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *