Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

Sól a cukier – co jest gorsze dla twojego zdrowia?

Sól vs cukier

Jedzenie i picie są naszym głównym źródłem składników odżywczych. To dzięki nim przetrwaliśmy tak długo i jakoś udało nam się zdominować naszą małą niebiesko-zieloną planetę. Chociaż nasza egzystencja i ewolucja mogą również zależeć od wielu różnych czynników, nikt nie może zaprzeczyć mocy tego, co jemy. Niektóre książki, takie jak „Catching Fire: How Cooking Made Us Human” Richarda Wranghama i „An Edible History of Humanity” Toma Standage’a są poświęcone temu tematowi. Nasze zdrowie i nasz kod genetyczny zależą bezpośrednio od spożywanych produktów. Pomogli nam wynaleźć rolnictwo i hodować bydło. Ważne są również przyprawy. Pomagają nam w transpozycji naszych receptorów zmysłowych. Większość z nich jest wystarczająco dobra dla tego, jak działa nasz organizm.

Ach, bez nich życie i cudowna radość z jedzenia nie byłyby takie same. Ale należą do tak zwanego „Białego Trio Śmierci”. Zawiera cukier, sól i mąkę. Teraz weź głęboki oddech i zrelaksuj się. Nie każda szczypta cukru i soli zabije Cię w jednej chwili. Ale ich wyrafinowane wersje są bardzo często dodawane do fast foodów, które stanowią większość naszych złych nawyków żywieniowych. Są też dość wciągające. Ich nadmierne spożycie może prowadzić do otyłości, zespołu metabolicznego, raka, nadciśnienia, cukrzycy typu 2, wysokiego ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu oraz przewlekłego trądziku.

Oczywiście rynek oferuje obecnie wiele naturalnych rozwiązań, które można zastosować w celu odprężenia i ujednolicenia rytmu serca. Jak Diastyna. Cieszenie się dobrym zdrowiem sercowo-naczyniowym można również osiągnąć poprzez spożywanie pokarmów na odporność.

Sól kontra cukier – co jest gorsze dla naszego zdrowia?

Właściwości cukru i soli – czym się różnią?

cukier i słuchawka lekarza

Sól i cukier mają ze sobą niewiele wspólnego. Zarówno chemicznie, jak i porównując ich smaki. Pierwsza składa się z jonowo związanego sodu i chlorku. A ten ostatni składa się z tlenu, wodoru i węgla, które są połączone kowalencyjnie. Ale mogą być też bardzo podobne. Ich najczęstszą formą jest forma krystaliczna iw większości przypadków są bezwonne i bezbarwne.

Stosowane są od wieków w następujących celach:

 • Konserwowanie produktów spożywczych;
 • Środki antybakteryjne, które w czystej postaci można nakładać bezpośrednio na otwarte rany;
 • Silne wzmacniacze smaku umieszczane w prawie każdej żywności;
Gymnema sylvestre to kluczowy składnik formuły kapsułek Dialine : oprócz stabilizacji poziomu cukru we krwi, zmniejszy apetyt i pomoże zrzucić zbędne kilogramy.

Krótka historia cukru i soli na ludzkim talerzu

kobieta, cukier, sól

Trudno znaleźć bardziej popularne i powszechnie stosowane wzmacniacze smaku w historii ludzkości niż sól i cukier. Ponadto są pozyskiwane w sposób naturalny. Sól zwykle pochodzi z jezior słonowodnych. Ich lecznicze wody kłują ludzką skórę. Odświeżają i odmładzają ją, zabijając wszelkie szkodliwe bakterie na jej powierzchni. Niestety większość soli w żywności paczkowanej może być bardzo szkodliwa. To samo dotyczy cukru. Jest zbierany z trzciny cukrowej. Jego nazwa wywodzi się od starożytnego greckiego słowa „σάκχαρις” („saccharis”). Początkowo był używany tylko jako lek. Zawarta w nim naturalna sacharyna podnosi poziom we krwi i jest stosowana przeciw zawrotom głowy. Jeśli cierpisz na niski poziom cukru we krwi, możesz dodać szczyptę do szklanki wody o temperaturze pokojowej do połowy pokoju i wypić. Od razu poczujesz się lepiej.

 

Jakie są negatywne skutki soli i cukru na organizm człowieka?

cukier, sól

Sól i cukier odgrywają ważną rolę w nawykach żywieniowych człowieka, nie ma co do tego wątpliwości. Nie zapominajmy jednak, że przesadzenie obu wzmacniaczy smaku może prowadzić do wielu negatywnych konsekwencji. Jakie są główne szkody, jakie wyrządzają naszemu organizmowi? Przejrzeliśmy je indywidualnie poniżej.

Oto niektóre z negatywnych skutków, jakie nadmierne spożycie soli może mieć na organizm ludzki:

 • Zwiększyć ryzyko zachorowania na raka żołądka i choroby układu krążenia;
 • Wysokie ilości sodu w ludzkim ciele mogą powodować obrzęki i oszczędzanie wody;
 • Normalne funkcjonowanie nerek jest utrudnione;
 • Możesz rzeczywiście rozwinąć uzależnienie od soli;
 • Może powodować obrzęk;

Z drugiej strony potrzeba szybkiej naprawy cukru również nie jest dla ciebie zbyt zdrowa. Oto negatywny wpływ cukru na organizm człowieka:

 • Jest bezpośrednio związany z otyłością i przybieraniem na wadze;
 • Częste ogniska trądziku są również powszechne u osób spożywających duże ilości cukru;
 • Cukier uzależnia jeszcze bardziej niż sól — szybkie ograniczanie może prowadzić do depresji, szybkich wahań nastroju i zmian poziomu energii;
 • Istnieje ścisły związek między przedwczesnym starzeniem się skóry a spożywaniem zbyt dużej ilości słodyczy;
 • Wysokie ryzyko cukrzycy typu 2, raka, wysokiego ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu;

Sól a cukier – co jest gorsze dla zdrowia człowieka?

kobieta je cukier

W przeszłości lekarze koncentrowali się bardziej na doradzaniu w zakresie ograniczania spożycia sodu w celu kontrolowania ciśnienia krwi. Ostatnio jednak trwają nowe badania i studia. Co zaskakujące, większość z nich pokazuje, że dodane cukry są ogólnie bardziej niebezpieczne. Możesz nie chcieć w to wierzyć, ale cukier uszkadza serce bardziej niż sól.

Nadmierne spożycie cukrów rafinowanych może prowadzić do zmian w metabolizmie organizmu i przewlekłego stanu zapalnego. Prowadzi to do rozwoju chorób przewlekłych, takich jak rak i cukrzyca typu 2. Niektóre rodzaje cząsteczek cukru, zwane fruktozą, są przetwarzane tylko przez wątrobę. Jego działanie jest również mocno utrudnione przez nadmierne spożycie słodyczy.

Współczesna nauka osiągnęła bardzo wysoki poziom. Przeciw negatywnemu wpływowi soli i cukru na organizm człowieka można przeciwdziałać stosując szeroką gamę naturalnych rozwiązań poprawiających tętno. Jak SugaNorm organicznie sfilmowany wewnętrzny spokój i najlepsze kapsułki tonizujące ciało.

Więc kto jest zwycięzcą? Czy sól jest bardziej niebezpieczna dla nas i naszego samopoczucia niż cukier? Lub odwrotnie? Dowiedzmy Się!

Werdykt: Badania naukowe wykazały, że nadmierne spożycie cukrów rafinowanych jest bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż sól. Sód jest bardzo ważny dla prawidłowej pracy pierwiastka organizmu. Pamiętaj jednak, aby ograniczyć dzienne spożycie obu!

Utrzymanie prawidłowej równowagi to podstawa!

kobieta, sól, kuchnia

„Ćwicz odpuszczanie wszystkiego, czego obawiasz się stracić” — mówi mistrz Yoda w serii „Gwiezdne wojny”. I to jest więcej niż uczciwe. Wszystko, co staje się obsesją, może nas zabić. Pamiętaj to. Cukier i sól są bardzo ważne dla prawidłowej pracy organizmu. Tylko ich nie testuj. Staraj się zachować równowagę we wszystkim, co kładziesz na talerzu. To może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *