Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

To świat napędzany kofeiną! Zwiększ swój metabolizm

kawa, kofeina

Uważa się, że kofeina została odkryta przez lokalne plemiona na Półwyspie Etiopskim. Uważa się, że jest to ojczyzna kawowca. Legenda głosi, że pasterz Kaldi zauważył, że jego zwierzęta w nocy zjadały jagody tej rośliny. Sam postanowił ich spróbować i natychmiast stał się bardziej czujny i energiczny. Później ziarna kawy zostały przetransportowane do Arabii. Od tego momentu globalne rozproszenie kofeiny stało się centralnym punktem handlu i stosunków handlowych między krajami. I nadal jestem! Guru z Wall Street często nazywają kawę „czarnym złotem”. Częściowo ze względu na charakterystyczny kolor przyjmuje po prażeniu ziaren. A przede wszystkim ze względu na stabilną cenę!

Szacuje się, że ponad 80% dorosłych przyjmuje kofeinę codziennie – w filiżance kawy, zielonej herbacie lub bezwodnej kofeiny. Są też batoniki i pigułki z kofeiną, napoje energetyczne, szampony na bazie kofeiny, witaminy i kremy do twarzy. Energetyzuje, poprawia nastrój i nasze zdolności poznawcze. Światowa Organizacja Zdrowia ( WHO ) uznała ją za najczęściej używaną substancję psychoaktywną.

Regularne przyjmowanie kofeiny wiąże się również ze zwiększeniem spalania nadmiaru kalorii i kilogramów. Jest doskonałym środkiem detoksykującym i moczopędnym. Co sprawia, że ​​jest bardziej niż odpowiedni do właściwej kontroli wagi. Daje ci moc do radzenia sobie z wszelkiego rodzaju pracą fizyczną lub umysłową, jednocześnie sprawiając, że czujesz się pełny. Wiele naturalnych rozwiązań kształtujących sylwetkę zawiera go na liście składników aktywnych. Jak kapsułki ReduSlim do strzyżenia ciała. Ponieważ kofeina jest również dobra dla skóry i odmładza ją, jest intensywnie wykorzystywana w nowoczesnych kosmetykach. Dobrym przykładem jest emulsja w sprayu Pearl Cream zapewniająca młodzieńczy wygląd.

Dowiedz się więcej o kofeinie, czytając cały artykuł poniżej!

Prawie każda osoba na świecie jest formą życia uzależnioną od kofeiny!

filiżanki kawy

Kofeina to drugi najpopularniejszy i spożywany codziennie napój, na czele z herbatą. Ale czy wiesz, że niektóre odmiany herbaty zawierają kofeinę? Kilka przykładów obejmuje czarną i zieloną herbatę. A ile kofeiny znajduje się w Twojej codziennej filiżance kawy? Nauka ustaliła, że ​​średnio wynosi ona 94,8 mg.

Substancja jest popularna głównie ze względu na działanie odświeżające i energetyzujące. Najbardziej znane korzyści kofeiny obejmują aktywne wzmacnianie zdolności poznawczych. Pierwsza filiżanka kawy w ciągu dnia może poprawić Twoją wydajność o 25%. Wszyscy inni piją po – 10-15%. To prowadzi nas do negatywnych skutków kofeiny przy przekraczaniu dziennej dawki, która jest dla Ciebie dobra. Podobnie jak w przypadku każdej innej substancji psychoaktywnej, może rozwinąć się uzależnienie od kofeiny, które zwykle prowadzi do odstawienia lub przedawkowania kofeiny.

Przyjrzyjmy się bliżej negatywnemu wpływowi kofeiny na organizm człowieka:

 • Może zwiększać ryzyko rozwoju chorób układu krążenia.
 • Ponieważ kofeina jest silnym środkiem pobudzającym, przedawkowanie może pozbawić Cię czasu na sen i wywołać bezsenność.
 • Kofeina przenika bezpośrednio z mlekiem matki i nie jest zalecana kobietom karmiącym piersią lub w czasie ciąży.
 • Będąc silną substancją psychoaktywną, wiadomo również, że wywołuje nerwowość i niepokój.
 • Ma również głęboki wpływ na układ pokarmowy, co może prowadzić do niestrawności i problemów żołądkowych.

Kofeina jest również dobra dla organizmu – oto niektóre z jej zalet:

 • Naturalny spalacz tłuszczu i środek do modelowania sylwetki;
 • Działa zapobiegawczo przed przejadaniem się;
 • Wzmacnia wewnętrzne procesy metaboliczne, moczopędne i oczyszczające organizmu;
 • Poprawia zdolności poznawcze, wspomagając funkcje pamięci i koncentracji mózgu;
 • Dodaje energii, wytrzymałości i poprawia nastrój;

Odwieczna walka między kawą a kilogramami

mężczyzna z filiżanką kawy

Popularny mit, że filiżanka kawy pomoże spalić nadmiar kalorii i tłuszczu, jest w rzeczywistości prawdą. Kofeina i chili to śmiertelni wrogowie. Ale nie dlatego, że ten pierwszy sprawia, że ​​czujesz się energetyzowany i odświeżony. Sprawy komplikują się na poziomie komórkowym i molekularnym. Dlatego istnieje tak wiele diet i planów żywieniowych opartych na kofeinie.

Regularne przyjmowanie kofeiny zwiększa uwalnianie hormonu oksofocyny w mózgu. Reguluje apetyt i zwiększa metabolizm. Ułatwia to spalanie nadmiaru kalorii i tkanki tłuszczowej. U ludzi kofeina blokuje również receptory adenozynowe w podwzgórzu. Reguluje sen i równowagę energetyczną. Podczas badań spożycie kofeiny doprowadziło do produkcji oksytocyny, która zmniejsza podobieństwo do otyłości lub nadwagi.

Kofeina ma naturalną zdolność do zwiększania metabolizmu tłuszczów, powodując szybsze utlenianie komórek tłuszczowych. Aktywuje kwasy tłuszczowe i oszczędza glikogen mięśniowy. Oznacza to, że masz energię i czujesz się syty przez dłuższy czas. Nie do przecenienia jest również termogeniczne działanie kofeiny. Przyspieszenie procesów w naszym ciele „rozgrzewa” nas, podnosząc naszą średnią temperaturę. Prowadzi to do naturalnie przyspieszonego wydalania nadmiaru toksyn.

Oto niektóre z naukowych powodów, dla których kofeina jest tak dobra w radzeniu sobie z nadmiernymi kilogramami:

Kawa

 • Kofeina podnosi temperaturę ciała, pomagając szybciej pozbyć się nadmiaru toksyn i płynów.
 • Dodaje energii i wytrzymałości, wywołując uczucie sytości i blokując receptory odpowiedzialne za głód.
 • Główna substancja w naszej codziennej filiżance kawy poprawia również metabolizm tłuszczów.
 • Świetnie sprawdza się również w aktywnym oczyszczaniu organizmu.
 • Kofeina działa również na zwiększenie aktywności fizycznej.

Zadowolony i zadowolony z filiżanki kawy z kofeiną

kawa bogata w kofeinę

Wśród mniej znanych właściwości kofeiny jest jej zdolność do poprawy naszego nastroju i zwiększenia naszej pewności siebie. Jako stymulujący ośrodkowy układ nerwowy (OUN) powoduje, że mózg uwalnia wyższe stężenia dopaminy, norepinefryny i norepinefryny. Wszystkie sprawiają, że jesteśmy bardziej aktywni fizycznie i poznawczo. Dodatkowo poprawiają nam nastrój i sprawiają, że czujemy się szczęśliwi.

Oczywiście musimy uważać na dzienną ilość wypijanej kawy, aby nie uzyskać odwrotnego efektu. Pamiętaj, że istnieje coś takiego jak przedawkowanie kofeiny. Jeśli jesteś przyzwyczajony do picia dużej ilości kawy dziennie, pamiętaj, że objawy odstawienia kofeiny mogą również być dość poważne. Więc wszystko musi być z umiarem! Oto jak osiągnąć równowagę w życiu. Możesz też spróbować jednego z naturalnych rozwiązań modelujących sylwetkę, które zawierają odpowiednią ilość kofeiny. Podobnie jak kapsułki Keto Eat & Fit , które kształtują sylwetkę.

Kofeina – Nasz pierwszy przyjaciel rano i wróg wieczorem!

Kofeina jest cudowną naturalną substancją, podarowaną nam przez naturę, aby pomóc nam zachować aktywność i czujność. Dzięki temu staramy się jak najlepiej w pracy i życiu towarzyskim. Ale staraj się, aby dzienne ilości spożywane były z umiarem. Pomoże Ci to uniknąć negatywnych skutków kofeiny i bardziej cieszyć się jej zaletami. Sprawi też, że poczujesz się lepiej ze sobą.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *