Twój internetowy magazyn o zdrowiu i urodzie

Zapobieganie zmarszczkom

zmarszczki kobietyZmarszczki: jak niektórzy twierdzą, lepiej zapobiegać niż leczyć! Zobaczmy więc, co najlepsze w zapobieganiu zmarszczkom.

Sekret polega na tym, aby grać z wyprzedzeniem, aby zapobiec nieuniknionemu działaniu czasu, który upływa na naszej skórze, zwłaszcza na twarzy.

To wszystko nie jest utopią, powinno stać się codzienną praktyką pielęgnacji skóry twarzy. Ten rodzaj „rytuału” może praktykować każdy. Wystarczy nauczyć się strategicznych „kroków”, aby zapobiegać skutkom starzenia się skóry.

Kim są nasi pomocnicy w profilaktyce zmarszczek

Przede wszystkim jesteśmy pewni, że możemy stwierdzić, że zdrowy i zrównoważony tryb życia może znacząco przyczynić się do spowolnienia tych procesów, które są podstawą pojawiania się zmarszczek.

Dlatego dieta bogata w składniki odżywcze, unikanie palenia tytoniu, minimalizowanie spożycia alkoholu, wystarczająca ilość snu i wystawianie się na słońce z umiarem i we właściwy sposób: to pierwsze i najważniejsze wskazówki, jak wygrać walkę.

Dobre oczyszczenie w połączeniu z doskonałym nawilżeniem wraz z dodatkowymi zabiegami (takimi jak peelingi złuszczające i maseczki nawilżające) może być uważane za podstawę do rozpoczęcia pielęgnacji skóry.

Od najmłodszych lat niezbędna jest odpowiednia i skuteczna ochrona przed promieniami słonecznymi, nawet zimą. Można to uznać za pierwszy krok do przeciwdziałania przedwczesnemu starzeniu się skóry.

W dzisiejszych czasach rynek kosmetyków jest w stanie zaoferować szeroką gamę produktów kosmetycznych i suplementów diety, które są w stanie uzupełnić niedobory naszej skóry, a jednocześnie działają jeszcze zanim tzw. procesy starzenia zaatakują warstwy skóry. skóra właściwa.

Najlepsze rezultaty uzyskuje się stosując produkty i suplementy na określonym poziomie, a w każdym razie zawsze należałoby interweniować, zanim czas przyniesie pierwsze szkody, zamiast je później leczyć.

Oto kilka prostych zasad, które pomogą Ci skutecznie zapobiegać zmarszczkom. W rzeczywistości jest to kwestia przestrzegania drobnych i zdrowych nawyków, które pomogą ograniczyć uszkodzenia skóry spowodowane przez czas, a tym samym zapobiegną pojawianiu się zmarszczek.

Niezależnie od tego, czy są to nieubłagane oznaki starzenia, które wszyscy znamy, czy irytujące wczesne niedoskonałości, ten artykuł pomoże Ci odkryć te małe wskazówki i zachowania, które należy stosować każdego dnia, aby jak najdłużej zapobiegać pojawianiu się zmarszczek.

Nasz zespół zawsze zaleca stosowanie naturalnych produktów z organicznymi składnikami, takich jak RevitaNaturalis  , aby skutecznie zapobiegać zmarszczkom.

Praktyczne porady i wskazówki dotyczące regeneracji zmarszczek

spalanie słońca w celu zapobiegania zmarszczkom1. Unikaj oparzeń słonecznych

Lekarze zwykle powtarzają, że słońce, zwłaszcza jeśli jest przyjmowane niewłaściwie lub nadmiernie, z pewnością nie jest dobre dla naszej skóry. Poza wystąpieniem poważnych chorób, takich jak czerniak, skóra nieuchronnie ulega poparzeniu i przedwcześnie się starzeje.

Warto zatem nauczyć się nakładać krem ​​lub produkt o wysokim współczynniku ochrony na skórę, zwłaszcza twarzy, która jest najbardziej narażona na działanie czynników atmosferycznych i całkowicie unikać ekspozycji na słońce w tych godzinach, najgorętszy dzień.

Czyszczenie makijażu w celu zapobiegania zmarszczkom2. Dokładnie usuń makijaż

Kosmetyki do makijażu, nawilżacze i ogólnie wszystkie te produkty na bazie substancji tłuszczowych nieuchronnie zatykają pory skóry iw konsekwencji przyspieszają starzenie.

Powinniśmy zatem wyrobić sobie dobry nawyk zmywania makijażu odpowiednimi produktami (najlepiej delikatnymi) przed pójściem spać, a jeszcze lepiej zaraz po powrocie do domu lub jak najszybciej.

3. kobieta, pryszczeNie stresuj się pryszczami

Nawet jeśli są brzydkie, denerwujące i nie do zniesienia, pryszcze lub zaskórniki zdecydowanie nie powinny być zgniatane.

Zawsze, gdy to robią, obciążamy skórę i pomagamy jej szybciej się starzeć.

4. Odpoczywaj we właściwy sposób

kobieta śpiKażdy z nas inaczej somatyzuje zmęczenie i/lub stres. Niektórzy z nas cierpią na zapalenie żołądka, inni cierpią na wypadanie włosów, a jeszcze inni wykazują zmęczenie na skórze. Wiadomo, że mało snu się starzeje.

Nic dziwnego, że lekarze zalecają odpoczynek codziennie przez co najmniej osiem godzin, a jeśli w ciągu tygodnia z powodu szybkiego tempa pracy lub zobowiązań nie jesteś w stanie wykonać tego prawidłowo, powinieneś przynajmniej spróbować odzyskać resztę w ciągu tygodnia. koniec.

Zadbaj o swoją skórę przed pójściem spać

5. Stosuj zdrową i zbilansowaną dietę

awokado, grzanka jajecznaKażdy wie, że dobre odżywianie jest bardzo dobre dla zdrowia, a co za tym idzie również dla skóry. Dieta bogata w owoce i warzywa, pokarmy bogate w przeciwutleniacze, witaminy i minerały pomagają skórze zachować młodość na dłużej.

Zamiast tego należy ograniczyć spożycie szczególnie tłustej lub niezbyt zdrowej żywności.

6. Unikaj alkoholu

alkoholowyNie mówimy o prostym aperitifie, który bierzemy ze znajomymi w weekend, jest to absolutnie dozwolone, ale jeśli masz zwyczaj picia więcej niż kilku kieliszków wina przy stole w ciągu swoich dni lub kończenia dnia pracy w niektórych kluby z kolegami na kilka koktajli, to może powinieneś zmienić swoje przyzwyczajenia.

Wiesz, alkohol znacznie przyspiesza pojawianie się zmarszczek.

7. Rzuć palenie

palićPalenie, jak wiemy, starzeje skórę, a także jest jedną z głównych przyczyn wczesnego pojawiania się zmarszczek, zwłaszcza tych, które rozwijają się wokół ust.

Powinno to być świetnym powodem, aby nie zaczynać, nie rzucać, a przynajmniej ograniczać liczbę wypalanych codziennie papierosów.

 

 

 

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *